השר לוין: "מערכת המשפט מתגייסת שוב למען השמאל - אז מי באמת הורס את הדמוקרטיה?" - 0404
השר לוין: ויקיפדיה

השר לוין: "מערכת המשפט מתגייסת שוב למען השמאל – אז מי באמת הורס את הדמוקרטיה?"

השר יריב לוין הגיב הערב (ראשון) על מעורבותה של מערכת המשפט במהלך ההשתלטות על הכנסת בדרכים אנטי דמוקרטיות, והדגיש כי מדובר ברמיסת עקרון הפרדת הרשויות.

השר לוין: "בשקט בשקט, כמעט בלי שמישהו שם לב, מערכת המשפט מתגייסת שוב למען השמאל וכדי להשתלט על הכנסת בדרך אנטי דמוקרטית.

זה מתחיל עם היועץ המשפטי לממשלה, כן היועץ לממשלה, שלפתע פתאום הופך למומחה לענייני הכנסת ומופיע בבית המשפט עם עמדה מקצועית כביכול, באשר לדרך הנכונה בה צריכה הכנסת לפעול. באיזו מדינה היועץ המשפטי של הרשות המבצעת מתערב באופן עבודת הרשות המחוקקת? נכון, רק בישראל.

אבל זה כמובן עוד לא הכל, ואפילו לא העיקר. הדיון בבג״ץ, או ליתר דיוק ההצגה שסופה ידוע מראש, היא שיא חדש של רמיסת עקרון הפרדת הרשויות. אינספור עתירות חשובות שמובאות בפני בג"צ נדחות ונדחות ללא שום הצדקה.

האם מישהו חושב שנשיאות הכנסת יכולה להורות לבג"צ להתכנס ולדון בהן? אז למה בג״צ יכול לקחת לידיו את סמכות ההכרעה בניהול הכנסת? באיזו דמוקרטיה מתרחש דבר כזה? אז מי כאן באמת הורס את הדמוקרטיה?".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]