החוק שיחסל את הציונות | עו״ד אילן ציאון - 0404
החוק שיחסל את הציונות | עו״ד אילן ציאון שלמה מור

החוק שיחסל את הציונות | עו״ד אילן ציאון

עם היוודע תוצאות הבחירות החלו לקדם במרץ בשורות "גוש המרכז שמאל" יוזמה אשר נועדה למנוע כביכול "בחירות רביעיות", וזאת באמצעות חוק שימנע הטלת הרכבת ממשלה "על מי שהוגש נגדו כתב אישום".

מסבירים לנו כי אין ברירה וצריך למנוע מערכת בחירות נוספת ומעבר לכך מזכירים כי הצעה כזו נדונה בעבר ולכן כביכול אין פסול בקידומה.

למרבה התדהמה נראה שאותם חברי כנסת שמקדמים את הצעת החוק הזו, אינם מתחילים אפילו להבין מה הם מקדמים ובעבור מי בדיוק!

במבט ראשון הצעת החוק נראית לא בלתי סבירה ואולי אף לגיטימית. ואולם, בל תטעו. מדובר בהצעת חוק שערורייתית שנועדה, כך ממש, לגנוב את זכותו הריבונית של העם בישראל לבחור את מנהיגיו, ולהעביר זכות זו לידי מערכת המשפט. תוצאתה של הצעת חוק "תמימה" זו , לו תעבור חס וחלילה, תהיה יצירה דה פקטו של "ועדת איתור" לתפקיד ראש הממשלה, אשר תאשר רק אותם מועמדים שמערכת המשפט מעונינת בהם. מועמד עתידי שדיעותיו לא יתיישרו עם זו של מערכת המשפט לא יוכל לרוץ כלל לראשות הממשלה!

בניגוד למה שרבים חושבים, היעד האמיתי של הצעת החוק אינו בנימין נתניהו. עתידו של נתניהו אינו יותר מאשר "הסחה" מבחינת אלו המקדמים בחשאי את החוק מאחורי הקלעים. אותם גורמים משתמשים באיבה היוקדת שרוחשים אנשי מחנה "המרכז שמאל" לנתניהו, על רקע כתבי האישום כנגדו, בכדי להסיח את תשומת לב הציבור מהעובדה שהם עומדים "לגנוב את הסוסים מהאורווה" על ידי נטילת זכות הבחירה של העם והעברתה לקומץ משפטנים הספונים אי שם בחדרי חדרים ואשר יהפכו בכך לריבון במדינת ישראל, במקום העם שהינו הריבון במשטר דמוקרטי!

אגב, כבר כיום מחזיק היועץ המשפטי לממשלה בכוח עצום העולה בהרבה על זה של ראש הממשלה ואולם, כתוצאה מהחוק המוצע תהיה בחירת ראש הממשלה במדינת ישראל, כפופה לאישורם של היועץ המשפטי ומעליו בג"צ אשר יוכלו "לדלל" את רשימת המועמדים כראות עיניהם ולכפות בכך על ציבור הבוחרים רשימה סגורה של מועמדים אשר יהיו "מקובלים" עליהם. כל מועמד שלא יאושרר מראש יוותר בתנאים אלו על הריצה לראשות הממשלה, שכן צפוי כי עתירות לבג"צ יוגשו בדרישה לחקור ולהגיש כתבי אישום כנגד מועמדים מסויימים, ועתירות אלו יוכלו לסלק מן הרשימה מועמדים אשר מערכת המשפט אינה חפצה לקדם.

מהיכרות קרובה עם מערכת המשפט אסתכן ואניח כי קידום הצעת חוק שערורייתית זו קיבל, מאחורי הקלעים, "אור ירוק" מראשי מערכת המשפט, כך שמי שמאמין ומקווה כי בג"צ ייחלץ "להציל אותנו" וימנע העברת חוק זה שוגה באשליות. חישבו על כך שמערכת המשפט עצמה, בראשות שופטי בג"צ, יהפכו למעשה עם העברת הצעת החוק לריבון במקום העם. מדוע שימנעו זאת!? הצעת חוק זו מוציאה בעבורם את הערמונים מן האש, ומונעת מהם את הצורך לנסות ולהגיע לאותה תוצאה באמצעות עתירות העוקפות את סעיף 18 לחוק יסוד הממשלה.

לסיכום, מתוקף חוק זה, אם יעבור חס וחלילה, תהיה זו מערכת המשפט אשר תקבע מעתה ואילך ובאופן בלעדי, את זהות מנהיגי המדינה. אזרחי המדינה יאבדו זכות זו ויוכלו לבחור רק מתוך רשימה שתאושר על ידי מערכת המשפט!

למרבה הצער, ניתן רק לשער מה יהיה אופיה של המדינה תחת שלטון אבסולוטי זה. די ברור כי הגדרתה של המדינה כמדינת העם היהודי והמפעל הציוני כולו, יעמדו בסכנה חמורה מאין כמוה נוכח האג'נדה הפוסט-ציונית השלטת במערכת המשפט, תפיסת עולם המבוססת על רעיון "מדינת כל אזרחיה" מבית מדרשו של אהרן ברק.

תפיסת עולם זו סותרת חזיתית את רעיון הציונות, לפיו מדינת ישראל הינה מדינתו של העם היהודי. נוכח פסיקות העבר של בג"צ המכרסמות שוב ושוב ב"חוק השבות", למשל בנושא איחוד משפחות ומסתננים, קיים חשש אמיתי לעתידו של חוק השבות אשר עלול להתבטל.

זהו מתכון בטוח להתאבדות לאומית. כדאי שנתעורר.

אילן ציאון, עו"ד – יו"ר תנועת גדר לחיים, הינו עורך דין המתמחה במשפט מינהלי ומייסד התנועות להקמת גדר הביטחון של מדינת ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]