פנייה למשרד הבריאות ולמשטרה: "הפרה בוטה של הוראות משרד הבריאות מצד המסתננים״ - 0404
פנייה למשרד הבריאות ולמשטרה: פעילי דרום ת״א

פנייה למשרד הבריאות ולמשטרה: "הפרה בוטה של הוראות משרד הבריאות מצד המסתננים״

מנכ"ל עמותת אחיעד, יצחק וסרלאוף, פנה הבוקר (שישי) במכתב בהול למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ולמ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן, בעקבות הפרה בוטה של הוראות והנחיות משרד הבריאות מצד המסתננים בדרום תל אביב.

וסרלאוף, תושב דרום תל אביב בעצמו, כתב: "בשכונות דרום תל אביב ובעיקר בשכונת נווה שאנן, כידוע לכם, קיים ריכוז רחב של אוכלוסיית המסתננים הבלתי חוקיים. לא למותר לציין, שלאורך כל השנה, רמת ההיגיינה בקרב אוכלוסייה זו היא נמוכה ביותר, והשמירה על כללי אסתטיקה ובריאות בסיסיים אינם מתקיימת בקרבה".

"אלא שבימים אלו, בהם נגיף הקורונה מכה באזרחי ישראל ומדינת ישראל משקיעה את כל מאמציה להילחם בנגיף, הגיעו מים עד נפש. המסתננים הבלתי חוקיים מצפצפים על הוראות משרד הבריאות, ממשיכים בהתקהלויות המוניות לאורך כל שעות היממה, כל זאת, לצד רמת ההיגיינה הנמוכה גם כך, כאמור, הקיימת בקרב אוכלוסיית המסתננים".

וסרלאוף חתם את מכתבו: "מכובדיי, בשכונות דרום תל אביב חיים אזרחים רבים, בהם אף כמות לא מבוטלת של מבוגרים וקשישים, הנמצאים בקבוצת סיכון גבוהה. רמת הסיכון הזו, עולה באופן מובן מאליו פי כמה, כתוצאה מההתנהלות המופקרת והמסוכנת של המסתננים. אני פונה אליכם בדחיפות, ומבקש מכם להורות למשטרת ישראל ולכלל גורמי אכיפת החוק לאכוף במשנה תוקף את הנחיות משרד הבריאות בדרום תל אביב, בטרם יפקוד אותנו חלילה אסון".

וסרלאוף הוא כאמור מנכ"ל עמותת אחיעד, שהוקמה בשנה שעברה, לזכרו וע"ש של הרב אחיעד אטינגר הי"ד, ראש ישיבת עוז ואמונה בדרום תל אביב, שנרצח בפיגוע ירי קשה בצומת אריאל לפני כשנה. העמותה פועלת לביסוס ההתיישבות היהודית בדרום תל אביב, לחיזוק הגרעין התורני-חברתי במקום ולסיוע למבוגרים, קשישים וקשי יום החיים בשכונות.

ממשטרת ישראל נמסר: ״בניגוד מוחלט לנטען, הרי שגם בעת הזו שוטרי משטרת ישראל פועלים בכוחות מתוגברים למען שלומו, בטחונו ובריאותו של הציבור. המשטרה ממשיכה לבצע פעולות אכיפה ופיקוח ליישום הנחיות משרד הבריאות, זאת לצד מגוון פעולות מניעה והסברה לכלל הציבור, לרבות לאוכלוסייה הזרה בשפתה בעל פה ובכתב.

רק בשבוע החולף סגרה המשטרה יחד נציגי העירייה והרווחה, מספר חמארות ומבנים בנווה שאנן בשל התקהלות ואי יישום ההנחיות. המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות, שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל.

אנו מצפים מהציבור להישמע להנחיות השוטרים והפקחים, לנהוג באיפוק ובאחריות, ולסייע במאמץ המשותף לבלימת התפשטות הנגיף. לצד ביצוע כלל המשימות המוטלות לפתחה של המשטרה בהקשר של הביטחון השוטף, אכיפת החוק ושמירת הסדר הציבורי, נמשיך לסייע למשרד הבריאות במאמץ האכיפה למניעת התפשטות הנגיף ככל שיידרש, הכול במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]