משרד הפנים ממשיך בהכנות לקראת עבודה במתכונת חירום ברשויות המקומיות - 0404
משרד הפנים ממשיך בהכנות לקראת עבודה במתכונת חירום ברשויות המקומיות דוברת משרד הפנים

משרד הפנים ממשיך בהכנות לקראת עבודה במתכונת חירום ברשויות המקומיות

רגע לפני כניסת התקנות לשעת חירום לתוקף, שלח (היום) משרד הפנים לרשויות המקומיות המלצה על רשימת תפקידים חיוניים לצורך המשך תפקוד הרשות בתקופת משבר הקורונה תחת התקנות החדשות.

האגף לבקרת הון אנושי ברשויות המקומיות במשרד הפנים ממליץ כי רשימת התפקידים החיוניים תכלול, בין השאר, 7 מתוך 8 בעלי התפקידים במשרות הסטטוטוריות הבאות: מנכ"ל, גזבר, יועץ משפטי, מנהל יחידת חינוך, מהנדס, מבקר, וטרינר ודובר.

מבין עובדי חירום וביטחון ברשויות המקומיות כגון: ממונה שירותי חירום ובטחון, קב"ט, קב"ט מוסדות חינוך, רבש"צ, סיירי ביטחון, דרש משרד הפנים כי לפחות 3 מהם יוגדרו כעובדים חיוניים. לעומת זאת, נקבע כי כל בעלי התפקידים ברשות המקומית אשר מעניקים לתושבים שירותים חברתיים (פסיכולוגים חינוכיים, עובדים סוציאליים ועוד), יוגדרו כחיוניים.

מבין עובדי השטח – עובדי שפ"ע ותברואה, אחזקה ותשתיות, פיקוח ושיטור עירוני, פיקוח וטרינרי, מפקחי תכנון ובנייה, פקחי חופים, פקח רישוי עסקים – קבע משרד הפנים כי 6 סוגי שירותים יוגדרו ע"י הרשויות המקומיות כחיוניים. מקרב עובדי החינוך, נקבע כי 3 מסוגי השירותים הבאים יוגדרו חיוניים בשעת חירום: מנהל יחידות חינוך יסודי, מנהל חינוך על יסודי וצרכים מיוחדים, מנהל יחידת נוער, קב"סים המטפלים בילדים ונוער בסיכון גבוה במסגרת מפגשים פרטניים.

לפי משרד הפנים, רשימת העובדים החיוניים היא המינימום הנדרש לצורך התמודדות עם המשבר. רשות מקומית שתחרוג מהכמות הנדרשת של סוגי השירותים הרשומים למעלה, או הבוחרת להכליל עובדים מסוגי שירותים שאינם מן הרשימה, וזאת בהיקף העולה על 3% מסך העובדים החיוניים, תידרש לצרף הנמקה להחלטתה. עם פרסום התקנות והבהרת המצב, תישלחנה לרשויות המקומיות הנחיות נוספות, לרבות הצורך בהצהרה, לפיה מצבת כח האדם שנקבעה לחירום תואמת את הדרישות כפי שייקבעו.

רשימה זו גובשה ונקבעה ע"י משרד הפנים, לאחר הליך היוועצות עם נציגי הרשויות המקומיות, מרכז השלטון המקומי ומשרדי הממשלה הרלבנטיים.

מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים: "משרד הפנים פועל במלוא המרץ והנחישות כדי להכין את הרשויות המקומיות לקראת העתיד לבוא, מבלי שתיפגע יכולתן לספק את השירותים והמענים הדרושים לתושביהן. ככל שיתפשט נגיף הקורונה בישראל, תהפוכנה הרשויות לשחקן מרכזי, ועלינו כמשרד לשמש להן משענת ולהעניק להן את המעטפת הנדרשת לשם הבטחת הרציפות התפקודית שלהן גם בשעת חירום זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]