קרן פימי עולה על הגל - חיים טולדנו וטויגה מדיה בע"מ מגיבים להצלחה המסחררת - 0404
קרן פימי עולה על הגל – חיים טולדנו וטויגה  מדיה בע pexels stock

קרן פימי עולה על הגל – חיים טולדנו וטויגה מדיה בע"מ מגיבים להצלחה המסחררת

עוד עסקת ענק – קרן פימי מוכרת את מפעלי חמצן וארגון ל"אייר פרודאקט" האמריקאית.

העסקה שעלותה 575 מיליון שקל מביאה את קרן פימי לרווח כפול מסכום השקעתה.

חיים טולדנו, יועץ פיננסי בכיר בעל ניסיון רב בגיוס הון, אמר אתמול "קרן פימי שוב עשתה זאת, ואין זה פלא – מנהלי הקרן ידעו לזהות ולנהל את מנועי הצמיחה שלהם, וכעת הם רושמים עוד הצלחה ברשימת ההצלחות שלהם – זו דוגמה מובהקת לעוצמתה של נחישות וכוחה של התמדה".

קרן פימי מסרבת לרדת מהכותרות, חיים טולדנו מחמיא בתגובה

לאחרונה מתנוסס שמה של הקרן בכותרות רבות – בתחילת פברואר 2020 יצאה לגיוס של הקרן השביעית שלה בהיקף של למעלה ממיליארד דולר, שיצטרפו ל-5.5 מיליארד דולר שהקרן מנהלת. כמה ימים לאחר מכן רכשה פימי 8% נוספים בחברת התרופות 'קמהדע', תמורת 25 מיליון דולר, זאת בנוסף ל-13% שרכשה רק לפני חודשיים. רכישות אלו מצטרפות להשתלטות על חברת המים 'עמיעד', מכירת המניות של יצרנית השסתומים 'המ-לט' ועוד. אחזקותיה מסתכמות כיום ב-30 חברות שלהן 50 מפעלים בישראל ו-110 חברות בנות מחוץ לישראל.

בתגובה למהלכים שבוצעו לאחרונה, אמר חיים טולדנו, יועץ כלכלי בינלאומי: "פימי היא הקרן הגדולה בישראל, ובמהלך שנות פעילותה תרמה רבות לחברות וסייעה בהצמחת המשק ותוצריו – אני מוקיר את פועלם ותרומתם ומאחל להם עוד שנות פעילות רבות ומוצלחות". חיים טולדנו, שליווה ב-20 השנים האחרונות עשרות חברות בגיוס כספים ובמיזוגים, הפך לדמות מוכרת ופעילה בחוגים אלו.

גורם בכיר בחברת טויגה – "ומי מסייע בהשבחת העסקים הקטנים?"

"רכישות אלו תורמות באופן הדדי למשקיעים ולחברות המושקעות, אך הייתי שמח לראות תמיכה בעסקים קטנים יותר, ובשוק העצמאיים – מדובר באוכלוסייה עסקית שלא נהנית מטיפוחיהן של קרנות כאלו ואחרות, והגיע הזמן שמצב זה ישתנה", כך אמר אתמול גורם בכיר בחברת טויגה מדיה בע"מ.

למי שלא מכיר – טויגה מדיה בע"מ היא חברה בינונית בגודלה, והיא מעסיקה כמה מאות עובדים. טויגה פעילה בעיקר בישראל, אך מחזיקה במקביל גם סניפי משנה בכמה מקומות בעולם. החברה מספקת ללקוחותיה שירותים ומוצרים פיננסיים בתחומי השיווק המקוון (בעיקר לקוחות פיננסיים גלובאליים, בינוניים וגדולים), הכוללים בין השאר תמיכה אינטרנטית ותמיכה בפרויקטים המשלבים הטמעת טכנולוגיות חדשות בסקטור הפיננסי.

למידע נוסף בקרו באתר של חיים טולדנו: https://haim-toledano.org.il/

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]