בעקבות משבר הקורונה: נתק מוחלט בין אסיר פרשת דומא בן אוליאל למשפחתו - 0404
בעקבות משבר הקורונה: נתק מוחלט בין אסיר פרשת דומא בן אוליאל למשפחתו PIXABAY

בעקבות משבר הקורונה: נתק מוחלט בין אסיר פרשת דומא בן אוליאל למשפחתו

הוראה החדשה של שירות בתי הסוהר האוסרת על ביקורי אסירים בכלא בעקבות נגיף הקורונה פוגעת באסירים רבים, אך ישנם אסירים שבהם הפגיעה גדולה יותר. מדובר בשלושה אסירים יהודים המוגדרים אסירים ביטחוניים, אשר נמצאים בהפרדות, ואשר נאסר עליהם לערוך שיחות טלפון. הפסקת הביקורים מונעת מאסירים אלו לחלוטין קשר עם בני משפחותיהם, בעצם מדובר בשלושת האסירים עם תנאי הכליאה הקשים ביותר בישראל.

האסיר עם תנאי הכליאה הקשים ביותר הוא עמירם בן אוליאל, החשוד בהצתת הבית בכפר דומא לפני כארבע שנים. בן אוליאל אשר נשוי ואב לילדה, נמצא בתא לבד, כבר מספר שנים, וכל הקשר שלו עם משפחתו, מסתכם בשעת ביקור אחת בשבוע.

שני האסירים הנוספים נמצאים גם הם בבידוד ביחד בתא ומאפשרים להם פעם בשבועיים מפגש אחד בלבד עם משפחותיהם. בעקבות כך, הגישה עורכת דינו של בן אוליאל מטעם ארגון חוננו, עו"ד סימה כוכב, עתירה דחופה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע בדרישה כי יאפשרו לו לערוך שיחות טלפוניות לבני משפחתו.

בעתירה ציינה עו"ד כוכב כי מזה שבועיים שבן אוליאל אינו זוכה לביקורים בעקבות המגבלות בשב"ס בשל התפרצות הקורונה. לדבריה, לאור התנאים הקשים מנשוא בהם שוהה העותר, הוגשה בקשה לאפשר את הביקור באופן חריג אך בקשה זו סורבה. בנוסף, הוגשה בקשה ולפיה יינתנו לו שיחות טלפון בעת הזו, אך בקשה זו סורבה אף היא, מה שמותיר את בן אוליאל מנותק לחלוטין מבני משפחתו.

לדבריה של עו"ד כוכב, מדובר בהחלטה שאינה מידתית לאור העובדה שהקשר היחידי שהיה לו עם בני משפחתו הוא באמצעות ביקור שבועי בן 30 דקות בלבד. לטענתה, שירות בית הסוהר היה צריך לנקוט באמצעי פחות דרסתי אך הם לא עשו את זה. מדובר במקרה ייחודי שמטרתו לסייע ולאפשר לבן אוליאל לממש את זכותו לקשר עם בני משפחתו גם כאשר האלטרנטיבה היא פחות טובה ורצויה ממפגשים.

מארגון חוננו נמסר: "האסיר שהכי נפגע בכל שרות בתי הסוהר מהמגפה – הוא עמירם בן אוליאל. שב"ס חייב לתת פתרון, לא ניתן לנתק אדם ככה ממשפחתו, בתקופה כזאת רגישה ופשוט לקבור את הבן אדם. אנו מקווים שמישהו במערכת יתעשת ויאפשרו לכל הפחות לבן אוליאל ולשני האסירים הנוספים ליצור קשר טלפוני מידי יום עם בני משפחותם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]