משבר הקורונה | ראש עיר החליט לסגור את כל בתי הכנסת בעירו - 0404
משבר הקורונה | ראש עיר החליט לסגור את כל בתי הכנסת בעירו דוברות המשטרה

משבר הקורונה | ראש עיר החליט לסגור את כל בתי הכנסת בעירו

החלטה דרמטית במסגרת המאבק הקורונה: ראש עיריית בת-ים צביקה ברוט הורה הערב על סגירת מוחלטת של כל בתי הכנסת בעיר, החל מיום שישי בבוקר.

זו הפעם הראשונה אי פעם בערים הגדולות בה מתקבלת החלטה גורפת על סגירת בתי כנסיות לתקופה ארוכה – בשלב זה חודש ימים.

המשמעות: כבר מהשבת הקרובה יאלצו עשרות אלפי מתפללים, מתוך 160 אלף תושבי בת-ים, להתפלל בביתם ולא במסגרת תפילה במניין.

ברוט קיבל הערב את ההחלטה לאחר שורת הערכות מצב שקיים עם גורמי מקצוע, ולאחר ששוחח עם הרב הראשי ועם רבני העיר וקיבל גם את גיבויים.

מדובר בכ-140 בתי כנסת בכל רחבי העיר, אשר החל מיום שישי הקרוב ייסגרו למשך כארבעה שבועות בשלב הנוכחי. ברוט הנחה את השיטור ואת הפיקוח העירוני לאכוף את הסגירה, במקרה בהם יהיו בתי כנסת שיפרו את ההוראות שנועדו לשמור על חיי הציבור ובריאותו.

במקביל תערוך העיריה הסברה מאסיבית בקרב ציבור המתפללים, יחד עם הרבנים וראשי הקהילות, כדי לבקש מהציבור להקפיד על כך. בנוסף יצורפו לתושבים פסקי הלכה של רבנים רבים הקובעים כי בתקופה הנוכחית אסור להתפלל בבתי הכנסת וחובה להישאר בבית – כולל בתקופת חג הפסח בו בתי הכנסת עדיין יהיו סגורים.

ברוט אמר הערב כי ״מדובר בהחלטה קשה, אך המשוואה ברורה לחלוטין: אם נשאיר את בתי הכנסת פתוחים – יש סבירות גבוהה שימותו יותר אנשים מבוגרים. הסגירה נועדה לשמור על חיי התושבים שלנו, ולצמצם את יכולת ההדבקה בקרב תושבי העיר. מדובר בפיקוח נפש ובצעד מציל חיים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]