אדלשטיין בהנחיות לחברי ועובדי הכנסת: לא יותר מ-10 אנשים באולם ושמירת מרחק מאדם לאדם | כך תפעל הכנסת - 0404
אדלשטיין בהנחיות לחברי ועובדי הכנסת: לא יותר מ-10 אנשים באולם ושמירת מרחק מאדם לאדם | כך תפעל הכנסת נועם מוסקוביץ, דוברות הכנסת

אדלשטיין בהנחיות לחברי ועובדי הכנסת: לא יותר מ-10 אנשים באולם ושמירת מרחק מאדם לאדם | כך תפעל הכנסת

בעקבות החמרת ההנחיות של משרד הבריאות במלחמה נגד הקורונה, ולאחר ששני שרים ושני חברי כנסת הוכנסו לבידוד אמש, יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין פרסם הערב (רביעי) הנחיות חדשות לבאים בשערי הכנסת, ובתוכם חברי הכנסת ועובדי הכנסת.

להלן המכתב שהופץ לעובדים ולח"כים: "העולם כולו, ובתוכו מדינת ישראל, עוברים בשבועות האחרונים טלטלה שעשרות שנים לא ידענו כמותה – מלחמה אמיתית, גלובלית, מול אויב משותף בלתי נראה.

אתמול קיבלנו המחשה ברורה לכך שגם באי הכנסת אינם חסינים מהנגיף הארור, כאשר שני שרים ושני חברי כנסת וכן ראשי רשויות בישראל נכנסו לבידוד. כמובן שאני מאחל להם בריאות איתנה ושישובו לפעילות מלאה עם יציאתם מהבידוד. אם לא ננהג במידת ההחמרה הראויה, איש מבאי המשכן לא יהיה מוגן מהנגיף והדבר עלול להביא לפגיעה בעבודת הכנסת והממשלה. לא אתן לאיש לסכן את בריאותם של חברי הכנסת, העובדים המסורים וכל באי הבית, ועל כך לא אתפשר.

בהמשך לעמדתו של קצין הכנסת, על מנת לשמור על הסדר במשכן ולאפשר את תפקודה של הכנסת כגוף שלטוני ואת הקמתן של הוועדות הנדרשות לתפקוד הכנסת, אני קובע מכוח סמכותי הטבועה ומכוח סעיף 2 לחוק משכן הכנסת, רחבתו ומשמר הכנסת, התשכ"ח-1968, כי הוראות צו בריאות העם (נגיף הקורונה החדש) (בידוד בית והוראות שונות) (הוראת שעה), התש"ף-2020 יחולו לפרק זמן של 14 ימים מהיום גם ביחס לדיוני הכנסת וועדות הכנסת.

זאת נוכח התקיימות הרציונליים הבריאותיים של הצו האמור אשר לא הוחל על הרשות השופטת ועל הרשות המחוקקת כדי לשמור על הפרדת הרשויות. משמעות החלת הצו על הכנסת היא שלא תתקיים התקהלות בהשתתפות 10 אנשים ומעלה באולם אחד וכן תוקפד שמירת מרחק של 2 מטרים בהתאם לצו האמור.

אין בהוראות אלה כדי למנוע הצבעה שמית במליאת הכנסת, באופן שנעשה עם הצהרת האמונים של חברי הכנסת ביום כינון הכנסת ה-23 או באופן דומה אחר; אין בהוראותיי אלה גם כדי לפגוע בסדירותם של דיוני הכנסת וועדותיה, שכן ההוראות הן לגבי אופן התנהלותם של הדיונים כאמור.

כמו כן, אבקש להנחות את השוהים בבידוד מקרב חברי הכנסת, עובדי הכנסת ובאי הבית להקפיד על הוראות הצו; על הכנסת ועל חברי הכנסת לשמש דוגמה לציבור. נוכח זאת אנחנו פועלים באיזון בין השתתפות חברי הכנסת בדיוני הכנסת והמשך תפקודה של הכנסת בימים אלה, לבין שמירה על בריאות חברי הכנסת, עובדי הכנסת ובאי הבית.

הנחיות אלו חלות גם על חברי הכנסת, מתוך ציפייה שכולנו נשמש דוגמה אישית לכלל אזרחי ישראל ונשמור על בריאותנו ובריאות הסובבים אותנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]