4 מטוסי אל על יצאו מישראל לפרו להשבת אלף מטיילים שנתקעו במדינה - 0404
4 מטוסי אל על יצאו מישראל לפרו להשבת אלף מטיילים שנתקעו במדינה יח''צ

4 מטוסי אל על יצאו מישראל לפרו להשבת אלף מטיילים שנתקעו במדינה

היום בערב יצאו מישראל לפרו 4 מטוסי אל על שיחזירו למעלה מאלף מטיילים ישראלים שנתקעו במדינה לאחר ההכרזה על עוצר וסגירת הגבולות במטרה להילחם במגפת הקורונה. 

שר החוץ, ישראל כ"ץ, שיזם את הרכבת האווירית לחילוץ המטיילים הישראלים, פנה לחברת אלעל שהתגייסה למטרה מיד, ואף השיגה את המימון לטיסות משותפיה העסקיים ומאנשי עסקים פרטיים (כמו גם תרומה משמעותית של חברת אלעל עצמה). 

התגייסות זו של גורמים רבים במשק הישראלי הביאו לכך שעבור המטיילים שיעילותן מפרו הטיסה תהיה ללא עלות. 

האגף הקונסולרי וחדר המצב במשרד החוץ, ביחד שגרירות ישראל בלימה והשגריר אסף איכילביץ עסקו בימים האחרונים בקבלת האישורים הדרושים משלטונות פרו להגעת המטוסים, הבאת הישראלים מרחבי פרו לעיר לימה ורישום הישראלים לטיסה. 

שר החוץ: "עקרון הערבות ההדדית הוא עקרון ראשון במעלה שכולנו מקפידים עליו, אני מודה לחברת אל על ולאנשי משרד החוץ על ההירתמות והסיוע לאירוע החשוב הזה. היו אליי המון פניות של משפחות מודאגות ואישי ציבור ואני שמח שיחד עם אל על מצאנו את הפתרון. נאחל שכולם יחזרו בריאים ושלמים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]