בהובלת חוטובלי: משרד התפוצות פתח מרכז חירום לתמיכה בבתי הספר היהודיים בעולם - 0404
בהובלת חוטובלי: משרד התפוצות פתח מרכז חירום לתמיכה בבתי הספר היהודיים בעולם

בהובלת חוטובלי: משרד התפוצות פתח מרכז חירום לתמיכה בבתי הספר היהודיים בעולם

משרד התפוצות פתח היום (רביעי) מרכז חירום חינוכי גלובלי (Global Resource Center) לתמיכה בבתי הספר היהודיים ברחבי העולם. זאת מתוך הבנה כי סגירת בתי הספר עלולה לגרום לאובדן הקשר עם הקהילה, עם עולם התוכן היהודי ועם המסורת היהודית.

במסגרת פרויקט "United", פועל המשרד מול קהילות יהודיות ברחבי העולם, על מנת לספק פתרונות לבתי הספר היהודיים הסגורים עקב המשבר העולמי. הצוותים הפדגוגים של המשרד מכשירים בימים אלה באופן מקוון ומהיר למעלה מ-400 מורים יהודיים מאירופה, אמריקה הלטינית וצפון אמריקה; על מנת שיוכלו להמשיך וללמד את תלמידיהם במסגרת כיתות וירטואליות.

השרה חוטובלי השתתפה הבוקר באמצעות וועידת וידאו בהכשרת מורים מהקהילות היהודיות בצרפת, ושוחחה עם ראשי הקהילות היהודיות באיטליה. בסיום הוועידה אמרה: "ישראל מושיטה יד לאחינו בעולם ומתגייסת לספק פתרונות לקהילות היהודיות ולבתי הספר היהודיים. מדינת ישראל מחבקת אתכם בימים אלה של אתגר גלובלי. משרד התפוצות עורך התאמה של תוכניות רבות לדיגיטל, על מנת שנוכל להמשיך את הקשר עם אחינו בתפוצות ולהעניק כלים להתמודדות עם התקופה המאתגרת שאנו נמצאים בה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]