אדלשטיין על פיזור המליאה: "גם תחת המגבלות - צריכים לנהל דיון" - 0404
אדלשטיין על פיזור המליאה: נועם מוסקוביץ, דוברות הכנסת

אדלשטיין על פיזור המליאה: "גם תחת המגבלות – צריכים לנהל דיון"

לאחר שלא הושגו היום (רביעי) הסכמות בין הסיעות השונות בדבר הקמת הוועדה המסדרת, הודיע יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין על נעילת ישיבת הכנסת.

לפני נעילת הישיבה אמר אדלשטיין: "ביליתי לא מעט שעות גם אתמול וגם היום בניסיון להגיע להסכמה בין סיעות הבית. הצעתי גם פשרה שלדעתי הייתה יכולה לעשות "התחל" לעבודת הכנסת כבר עכשיו, אולי אפילו בשעות האלה.

כל המאמצים האלה לא נשאו פרי, הפשרה שלי נדחתה ולכן לא יהיה מנוס אלא להביא את הנושא הזה להצבעה במליאה. אני מאוד מקווה וגם פונה לנציגי הסיעות שיושבים כאן, וחלקם גם ראשי סיעות, שלפחות על התהליך תהיה הסכמה. אנחנו צריכים, תחת המגבלות, לנהל גם דיון כי כל נושא שיש בו הצבעה יש זכות לחברי הכנסת לקיים דיון אישי וגם לקיים הצבעה. את ההצבעה אנחנו נמצא דרכים לקיים, דיון זה עניין מורכב יותר לכן אני מאוד מבקש שהסיעות יסכימו לפחות על איך אנחנו עושים את זה.

גם לי מאוד לא נעים שראיתי עכשיו חברי כנסת שלא יכולים להיכנס למליאה אבל אלה ההנחיות. למען הסר ספק יתקיים כל ההליך הדמוקרטי וכל הפיקוח הפרלמנטרי ברגע שאנחנו נהיה ערוכים לכך. אין לי כל כוונה למשוך את הנושא הזה".

הישיבה הבאה תתקיים ביום שני ה-23/3/20.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]