לאחר שנתמכה ע"י המשותפת | כתב אישום נגד חברת התנועה האסלאמית שפעלה בשירות חמאס - 0404
לאחר שנתמכה ע

לאחר שנתמכה ע"י המשותפת | כתב אישום נגד חברת התנועה האסלאמית שפעלה בשירות חמאס

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד איה חטיב בת ה-32, תושבת ערערה; בגין ביצוע עבירות של מגע עם סוכן חוץ, מסירת ידיעה לאויב בכוונה לפגוע בביטחון המדינה, איסור פעולה ברכוש למטרות טרור, ניסיון לפעולה ברכוש למטרות טרור, קשר לפעולה ברכוש למטרות טרור, מתן שירות לארגון טרור, קבלת דבר במרמה.

חטיב ידועה כחברה בתנועה האסלאמית וסוכנת בשירות החמאס ברצועה, כאשר לאחר מעצרה לאחרונה, ארגנו ח"כ יוסף ג'בארין מהרשימה הערבית המשותפת ושיח' כמאל ח'טיב – עצרות לשחרורה.
 
על פי עובדות כתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ענאן ג'אנם, הנאשמת ניהלה דף פייסבוק "Aya Khateeb" ובאמצעותו עסקה באיסוף תרומות עבור נזקקים תושבי הרצועה. דרך דף הפייסבוק פנה אל הנאשמת, פעיל מארגון החזית העממית, ביקש שתסייע לו – והנאשמת נענתה לבקשתו ביודעה שהוא משתייך לארגון טרור.

עוד עולה כי במהלך שנת 2017, הנאשמת הכירה פעיל בארגון החמאס על רקע סיוע שהגישה במהלך אשפוז בתו בבית חולים בשכם. הנאשמת הביעה במס' הזדמנויות את רצונה להצטרף לארגון על מנת לסייע לפעיליו, ובשנת 2018 הודיע לה הפעיל כי מהיום היא תעבוד עם החטיבה הצפונית של הקסאם (הזרוע הצבאית של החמאס).

החל משלב זה, הסכימה הנאשמת לבצע משימות שונות שהטיל עליה הפעיל, ביודעה כי הוא פעיל בכיר בזרוע הצבאית של החמאס; מתוך מטרה לסייע, לקדם או לממן את פעילות החמאס. הנאשמת בעזרת דף הפייסבוק אספה כסף מתורמים בסכום כולל של כ-100,000 ש"ח תוך מתן מצג שווא לתורמים לפיו הכסף מיועד לנזקקים ברצועה, מבלי שאמרה שהכסף מיועד לשימוש פעילי חמאס.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]