משבר הקורונה | משרד הבינוי והשיכון עצר את הליכי בחירת הדירות של 'מחיר למשתכן' - 0404
משבר הקורונה | משרד הבינוי והשיכון עצר את הליכי בחירת הדירות של 'מחיר למשתכן' משה ביטון

משבר הקורונה | משרד הבינוי והשיכון עצר את הליכי בחירת הדירות של 'מחיר למשתכן'

במשרד הבינוי והשיכון הוציאו היום (רביעי) הנחיות מעודכנות לפיהן הופסקו אירועי בחירת הדירות של זוכי מסלול 'מחיר למשתכן', כאשר מדובר ביותר מ-2,000 דירות. בנוסף, יופסקו עד להודעה חדשה גם חתימות חוזים במסגרת התכנית.

נהוג כי במסגרת אירועי בחירת הדירות מממשים זוכי 'מחיר למשתכן' את זכייתם בדירה ובוחרים את הדירות מבין מלאי הדירות הזמין של היזם, בהתאם לסדר הזכייה בהגרלות. לאור ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור, הוחלט היום במשרד על דחיית בחירת הדירות; עד לשינוי הוראות משרד הבריאות שיאפשרו הליך יעיל ומסודר של בחירת הדירות.
 
ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: "הדחייה נעשית ע"מ שהמשרד יוכל להבטיח המשך תקין של הליך בחירת הדירות ושהזוכים יוכלו לממש את זכייתם באופן שאינו פוגע בזכויותיהם. יש לזכור כי ההליך מתקיים בהתאם לסדר הזכייה ולאור המצב כאשר זוכה אינו יכול להגיע לבחירת הדירה ההליך נפגע ונעצר. בשלב הזה איננו צופים כי  הדחייה בבחירת הדירות תשפיע על קצב המשך בניית הדירות בשטח ואינה אמורה לדחות את תאריך מסירת הדירות הייעודי".
 
שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "לנוכח ההתפתחויות והרצון לשמור על בריאות הציבור מחד ושמירת זכויות הרוכשים בבחירת הדירה מאידך, החלטנו על הפסקת הליך בחירת הדירות עד שהמשק יחזור לפעילות סדירה יותר. במצב הנוכחי, חלק מהזוכים היו עלולים לוותר על זכותם ומבחינתנו חובה לשמור עליה. בד בבד, הגדרנו את ענף הבנייה כענף חיוני על מנת להמשיך בבניין הארץ, ככל הניתן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]