במתכונת מיוחדת: כך נראה טקס סיום טירונות של מאות לוחמי מג"ב בצל הקורונה - 0404
במתכונת מיוחדת: כך נראה טקס סיום טירונות של מאות לוחמי מג דוברות המשטרה

במתכונת מיוחדת: כך נראה טקס סיום טירונות של מאות לוחמי מג"ב בצל הקורונה

בצל התפשטות נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות היום סיימו 369 לוחמים ולוחמות מחזור נובמבר 2019 את טירונות מג"ב במתכונת מיוחדת ושונה.

ללא נוכחות בני המשפחה, ללא תזמורת המשטרה וללא תרגילי הסדר המפורסמים: כך סיימו היום  לוחמי ולוחמות משמר הגבול החדשים את הטירונות במתכונת מיוחדת שהותאמה להנחיות לנוכח התפשטות נגיף הקורונה.

קרוב לחמשת אלפים קרובי משפחה משתתפים מדי סיום טירונות מג"ב בטקס מרגש ובו מוענקת סיכת הלוחם למאות לוחמי ולוחמות מג"ב רגע לפני שיבוצם ביחידות המבצעיות הפרוסות ברחבי הארץ. נאומים, נעימות תזמורת המשטרה ותרגילי סדר בהם יוצרים הלוחמים את סמל החיל והמדינה הם רק חלק מטקס הסיום שהיום לא ניתן היה לקיים.

כשכל פלוגה מחלוקת למחלקות שהתפרסו ברחבי בסא"ר (בסיס האימונים של מג"ב על שם יצחק רבין) שבמדבר יהודה כאשר בין כל לוחם ולוחם מרחק של 2 מטרים העניקו מפקדי המחלקות את סיכת מג"ב ללוחמים החדשים.

בנוסף התקיים טקס מצומצם ובו העניק מפקד הגדוד, סנ"צ רונן יוספי את תעודות ההצטיינות למצטיין הגדודי, מצטיין המופת ומ"כ מצטיין ובדבריו אמר לשלושה: "זה מעמד שונה ומרגש כאחד, אנחנו בטקסי הסיום מורגלים לבצע את הטקסים עם נוכחות של הורים, עם תרגילי סדר ועם תזמורת משטרתית אך בשל הנסיבות הקיימות ולאור הנחיות משרד הבריאות נבצר מאיתנו לבצע את הטקס במתכונת הרגילה. עברתם ארבעה חודשים מאוד מאתגרים, הכשרה מאוד מקצועית, מורכבת ומספקת. עצם הנוכחות שלכם כאן כמצטיינים היא ערך מוסף, מודל לחיקוי ומקור להשראה בקרב החניכים האחרים.

למרות שלא כך דמיינתם את המעמד שאמור היה לסמן את השינוי הגדול בחייכם עם הפיכתכם ללוחמים במג"ב, מצופה מכם להסתכל קדימה אל עבר משימתכם החשובה בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל וזאת לאור האתגרים שכנראה עומדים בפני משמר הגבול בכל הקשור להתפשטות הקורונה. מדובר במשימה לאומית ממדרגה ראשונה. על סיום הטירונות והצטיינותכם אתם ראויים להערכה והוקרה, יישר כוח ובהצלחה".

דוברות המשטרה

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]