בעקבות התפשטות הקורונה: השר גלנט הורה על שורת הגבלות במקבצי הדיור לקשישים - 0404
בעקבות התפשטות הקורונה: השר גלנט הורה על שורת הגבלות במקבצי הדיור לקשישים המכללה האקדמית ספיר

בעקבות התפשטות הקורונה: השר גלנט הורה על שורת הגבלות במקבצי הדיור לקשישים

בהערכת מצב שערך היום (שלישי) שר העלייה והקליטה יואב גלנט, הודיע השר על שורת הגבלות במקבצי הדיור לקשישים.

בדיון הורה השר על היערכות מנע במקבצי הדיור, הכוללת את ההנחיות הבאות: 

איסור על ביקורים במקבצי הדיור ואישור כניסת גורמים חיוניים בלבד, צמצום ככל הניתן של שימוש בתחבורה ציבורית על ידי דיירי המקבץ, איסור על התקהלות של יותר מעשרה אנשים בחדר, שמירה על מרחק, היגיינה אישית וכו'. עוד נקבע כי כלל הפעילות בתוך המקבץ תיעשה בהתאם להוראות משרד הבריאות.

גורמים חיוניים שכניסתם תאושר יחוייבו במילוי הצהרה, שמירה על מרחק משוהי המתחם ולבישת ציוד מיגון אישי. על מנת ליישם הנחיות אלו, העביר השר גלנט דרישה למל"ל כי פיקוד העורף יסייע לגורמי המשרד בקיום רצף נוכחות בכניסה למתחמים על מנת לוודא ביצוע ההנחיה.

בנוסף נידונו הפעולות הנדרשות במצב של הידבקות אחד או יותר מהדיירים במקבצי הדיור והצורך לאספקת מזון, תרופות וציוד חיוני לדיירים אשר ימצאו בבידוד בחדריהם. במצב זה העלה השר את הצורך להיערכות מוקדמת של מערכת הבטחון באמצעות פיקוד העורף כדי לסייע לאוכלוסיה המבוגרת המתגוררת במתחמים אלו בעת מצב של הדבקות. משרד העליה והקליטה יקים חמ"ל אשר יפעל 24/7 ויעמוד בקשר שוטף עם מקבצי הדיור השונים.

השר גלנט: "האוכלוסייה השוהה במקבצי הדיור הינה אוכלוסייה בקבוצת סיכון מוגבר. הידבקות באחד המתחמים היא תרחיש ריאלי ומסוכן מאוד למאות הדיירים. עלינו לנקוט צעדים מחמירים למניעת הדבקה, ולהתכונן למצב של הדבקה. כבר בשלב זה, נדרשת היערכות של פיקוד העורף לנטילת אחריות על ניהול המתחמים ובקרה על הנעשה בהם. אני קורא לציבור המתגורר במקבצי הדיור – נהגו באחריות והישמעו להנחיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]