השר אלי כהן על הפצת צו הייצוא החופשי: "עוד שלב באסדרת ייצוא קנאביס רפואי" - 0404
השר אלי כהן על הפצת צו הייצוא החופשי: שלמה מור, 0404

השר אלי כהן על הפצת צו הייצוא החופשי: "עוד שלב באסדרת ייצוא קנאביס רפואי"

משרד הכלכלה והתעשייה פרסם היום (שלישי) להערות הציבור – טיוטת תיקון לצו ייצוא חופשי להסדרת יצוא מוצרי קנאביס רפואי מישראל. המשרד עדכן כי ניתן יהיה להתייחס ולהעיר על הטיוטה עד לתאריך ה-29 במרץ 2020.

הצו מהווה שלב נוסף ביישום החלטת הממשלה להתיר ייצוא מוצרי קנאביס רפואי, שהתקבלה בשנה שעברה. על פי ההערכות, ההכנסות מכך נאמדות במאות מיליוני דולרים מידי שנה. כבר היום יש בישראל למעלה מעשר חוות גידול וחמישה מפעלים, העומדים בכל התקנים הנדרשים על ידי משרד הבריאות. כמו כן חוות ומפעלים נוספים נמצאים בהליכי הקמה ורישוי.

כ-60,000 ישראלים מטופלים בקנאביס רפואי, כאשר לפי ההערכות נצרכים בישראל כ-25 טון בשנה לשם כך. כושר הייצור של התעשייה הישראלית גבוה הרבה יותר, ובקרוב, עם כניסת היצרנים החדשים למעגל הייצור, יחל ייצוא הקנאביס הרפואי. מינהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה, בשיתוף עם משרדי הבריאות, החקלאות, האוצר וביטחון הפנים, עומלים על קידום הענף ועל פתיחת דלתות עבורו ברחבי העולם.

שר הכלכלה, אלי כהן: "צו היצוא החופשי הוא עוד שלב באסדרת יצוא קנאביס רפואי מישראל לעולם. מדובר במוצר המקל על חולים רבים שנמצאים במצב קשה ולכן, מתן האפשרות לייצא, הינה בשורה חשובה לתעשייה הישראלית, לחולים רבים בעולם, וזאת במיוחד לאור הביקוש הרב למוצרי קנאביס רפואי מישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]