ההנחיות החדשות: תקנות לשעת חירום - צעדים כלכליים ודיגיטליים | כל הפרטים - 0404
ההנחיות החדשות: תקנות לשעת חירום – צעדים כלכליים ודיגיטליים | כל הפרטים

ההנחיות החדשות: תקנות לשעת חירום – צעדים כלכליים ודיגיטליים | כל הפרטים

במהלך מסירת הצהרות רשמיות מטעם רה"מ בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הערב (שני) עסקו השניים בשינויים במתכונות העבודה במשק, וכן באמצעים הדיגיטליים שיסייעו במאבק בהתפשטות הקורונה.

על אף שעמדת משרד הבריאות בבקשה לסגר מוחלט לא התקבלה, הוחלט על הגבלות נוספות על אזרחי ישראל וכן על המשק. רה"מ הודיע כי הצעד הראשון שהוחלט עליו הינו אישור תקנות לשעת חירום – וכן שימוש באמצעים דיגיטליים למלחמה בקורונה. עוד הודיע כי למרות שלא יהיה סגר כללי, יוטל סגר מקומי על אזורים בהם ישנו ריכוז גבוה של נדבקים.

הצעדים הכלכליים שציין רה"מ כוללים מעבר של המגזר הציבורי למצב חירום ושל המגזר הפרטי למתכונת מצומצמת, בעוד שהשירותים החיוניים נשארים במתכונת מלאה (ביניהם מוסדות אבטחה, בנקאות, הסופרים, הדואר, פינוי האשפה והנמלים). עוד הדגיש רה"מ כי העסקים יידרשו לצמצם את מס' העובדים שנמצאים במקום העבודה.

שר האוצר הוסיף כי עובדי המגזר הציבורי שאינם מוגדרים חיוניים, יוצאו לחופשה ללא תשלום עד לאחר חג הפסח. לגבי השכירים אמר השר כי מי שייצא לחל"ת, יקבל דמי אבטלה בתנאים משופרים. השר הדגיש כי יינתן מענק סיוע לעצמאים בסכום של עד 6,000 ש"ח, כאשר בסה"כ יוקצו 5 מיליארד ש"ח להנעת המשק.

כמו כן, תשלום המע"מ נדחה ל-27 באפריל, ותשלומי מים וביטוח לאומי – אפשר יהיה לדחות. חברת חשמל הונחתה להתגמש עם מי שלא יוכל לשלם את חשבון החשמל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]