השר אוחנה: "לא יוגבלו חשבונות פרטיים ועסקיים שחזרו להם צ'קים בתקופת משבר הקורונה" - 0404
השר אוחנה: משה ביטון

השר אוחנה: "לא יוגבלו חשבונות פרטיים ועסקיים שחזרו להם צ'קים בתקופת משבר הקורונה"

שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס הערב (שני) לפניית חבר הכנסת הרב אורי מקלב, והודיע כי הממשלה תעביר תקנות לשעת חירום, בכדי להורות לבנקים בישראל שלא להגביל חשבונות פרטיים או חשבונות עסקיים בהם ישנם קשיים בתזרים המזומנים, עקב משבר הקורונה.

כידוע החוק בעניין שיקים ללא כיסוי דרקוני ומחמיר ביותר באופן שבמקרה שחזרו 10 צ'קים, החשבון הופך באופן אוטומטי לחשבון מוגבל, שמשמעותו הגבלה כמעט מוחלטת על התנהלות פיננסית. בפנייתו הבוקר לשר המשפטים כתב ח"כ הרב אורי מקלב כי בעקבות מגיפת הקורונה, הוטלו על רבבות בעלי עסקים ואזרחים פרטיים הגבלות קשות כמו בידוד ביתי, פיטורין, יציאה לחל"ת או סגירת העסק דבר אשר מקשה על פרנסתם.

עוד כתב: "עקב סגירת העסקים ופיטורי העובדים, אין הכנסות, ההמחאות שניתנו לספקים לא מכובדות מחוסר כיסוי, ובעלי העסקים ועובדים שלא קיבלו את שכרם נותרו בפני שוקת שבורה. בעקבות כך, רבבות חשבונות בנק של בעלי עסקים צפויים בתקופה הקרובה להפוך לחשבונות מוגבלים, לפי חוק שיקים ללא כיסוי, מה שעלול להביא לקריסתם המיידית".

כאמור, שר המשפטים פעל במהירות והודיע הערב לח"כ הרב אורי מקלב שהממשלה בתיאום היועץ המשפטי לממשלה, תאשר בקרוב את התקנות המאפשרות להשעות לתקופה זו את הוראות החוק בעניין הגבלת חשבונות בנק שחזרו בהם צ'קים. זאת באופן שהבנקים לא יגבילו בתקופה זו את החשבונות בהם קיימים קשיים בתזרים המזומנים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]