המשטרה החליטה על הקמת מפקדה משימתית שתפעל לאכיפת צווי בידוד - 0404
המשטרה החליטה על הקמת מפקדה משימתית שתפעל לאכיפת צווי בידוד דוברות המשטרה

המשטרה החליטה על הקמת מפקדה משימתית שתפעל לאכיפת צווי בידוד

מ"מ מפכ"ל המשטרה החליט היום (שני) הקמת מפקדה משימתית מיוחדת משולבת בשוטרים ולוחמי מג"ב, שיפעלו לאכיפת צו הבריאות ככל שידרש. הפעלת המפקדה תתבצע בהתאם להערכות המצב המתקיימות באופן שוטף בתוך משטרת ישראל, ובשיתוף עם משרדי הממשלה השונים.

בהתאם, ביקר הערב מ"מ המפכ"ל באגף התמיכה הלוגיסטית בכדי לעמוד מקרוב על הצטיידות המשטרה ומוכנותה לתרחישים השונים, ובהמשך באימון מפקדה ראשון מסוגו של שוטרי משטרת ישראל ומשמר הגבול, המכין את השוטרים לפעילות מבצעית בתנאים מורכבים.

בין התרחישים שתרגלו השוטרים במסגרת אימון המפקדה: הפרת בידוד או הסגר של חשוד נשא קורונה, פינוי רפואי לבית חולים, סיוע לאזרחים במצוקה ע"י חלוקת מזון ותרופות, טיפול בעצורים/מעוכבים נשאי הנגיף, ניסיונות פגיעה בשוטרים, טיפול באירועי ביזה ועוד.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר לשוטרי המפקדה: "עלינו להיות ערוכים לכל תרחיש ולכל אתגר שיזמן לנו המאבק בנגיף הקורונה. זכרו תמיד כי זוהי שעת חירום לאומית ועלינו מוטלת האחריות להיות בחזית ולסייע בהגנה על שלומם, ביטחונם ובריאותם של אזרחי ישראל.

זוהי משימה שאיננו מורגלים בה בשגרה, מול אויב בלתי נראה וחוסר ודאות. לצד זאת אני סמוך ובטוח שכל אחד מכם עבר את ההכנה הנדרשת ומבין את גודל השעה והאחריות המוטלת על כתפיו במאמץ הלאומי המורכב לבלימת התפשטות הנגיף בישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]