באחריות פיקוד העורף: החל ממחר חולים יאושפזו במלונות בת"א ובירושלים - 0404
באחריות פיקוד העורף: החל ממחר חולים יאושפזו במלונות בת דניאל לילה

באחריות פיקוד העורף: החל ממחר חולים יאושפזו במלונות בת"א ובירושלים

פיקוד העורף הודיע היום (שני) כי באחריותו החל ממחר חולים יאושפזו במלונות בת"א ובירושלים. מלון דן פנורמה בתל אביב ומלון דן בירושלים יוסבו לקליטת חולי קורונה, ויחלו ביומיים הקרובים לקלוט את הנדבקים בנגיף.

על יוזמת המלוניות של שר הביטחון נפתלי בנט, נמסר מפיקוד העורף: "יוזמה ברוכה של שר הביטחון שבצדק טוען שהבידוד הביתי פחות אפקטיבי, ולכן נשאים קלים ללא סימפטומים קשים יש לבודד מהתאים המשפחתיים שלהם. אנחנו ערוכים לפתוח את דן פנורמה בתא ודן בירושלים".

בפועל פיקוד העורף יהיה אחראי על הפעלת המלונות, כאשר את השירות הרפואי יעניק משרד הבריאות באמצעות קופות החולים. בשלב הראשון יאושפזו 500 חולים בכל מלון, אך ההיערכות היא לקליטת 2000 בני אדם עוד אמר ידעי כי הפיקוד יתגבר את מד"א בכל הנוגע לביצוע בדיקות לגילוי הידבקות בנגיף.

על כך הגיב השר בנט: "אני מודה לפיקוד העורף ולמשרד הבריאות על שיתוף הפעולה. חזון שביום שישי האחרון היה נראה שאפתני ורחוק – מתחיל מחר לפועל. הדרך להיאבק בהתפשטות הקורונה היא בשיתוף פעולה, בהגדלת הבדיקות ובמעבר לבידוד והחלמה קהילתיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]