בהחלטת השר דרעי: הקלות יינתנו למטופלים סיעודיים הנזקקים לסיוע עובד זר - 0404
בהחלטת השר דרעי: הקלות יינתנו למטופלים סיעודיים הנזקקים לסיוע עובד זר שלמה מור, 0404

בהחלטת השר דרעי: הקלות יינתנו למטופלים סיעודיים הנזקקים לסיוע עובד זר

שר הפנים, אריה דרעי, החליט היום (שני) על מתן הקלות עבור מטופלים סיעודיים, לאור מניעת כניסתם של עובדי סיעוד זרים מחו"ל, אף אם תהיה בידם אפשרות להוכיח בידוד.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר כי הוחלט על שורת הקלות:

1. אפשרות קליטת עובדים זרים אשר לא הועסקו במשך מעל 90 ימים – בתקופה זו ניתן להגיש בקשות לרישום עובד זר אצל מטופל סיעודי גם אם העובד הזר לא הועסק במשך תקופה העולה על 90 ימים.

2. הרחבת אפשרויות העסקת עובדים זרים שתקופת שהייתם בין 52-63 חודשים – בתקופה זו יוכלו גם מטופלים סיעודיים בעלי היתר פנוי, אף אם אין להם עובד זר קבוע השוהה בחו"ל אך זקוקים למטפל, להעסיק באופן זמני גם עובדים הנמצאים בישראל בין 52-63 חודשים. ההעסקה תאושר עד לתום 63 חודשים של העובד הזר.

3. הארכת תקופת ההעסקה הזמנית – מטופל שמועסק אצלו באופן זמני עובד מחליף השוהה בישראל בין 52-63 חודשים, במקום עובד קבוע שטרם חזר עקב המצב, יוכל להמשיך להעסיק את העובד המחליף עד לחזרת העובד הקבוע השוהה בחו"ל-וזאת בתנאי שתועבר הודעה על הארכת ההעסקה באמצעות הלשכה הפרטית. ההארכה תאושר עד לתום 63 חודשים של העובד הזר.

עוד נמסר כי ההקלות הן זמניות בהתחשב במצב, ותקפות עד להודעה חדשה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]