הנשיא בפתיחת הכנסת ה-23: "רק בקשה אחת לי אליכם - תנו לעם הזה ממשלה" - 0404
הנשיא בפתיחת הכנסת ה-23: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הנשיא בפתיחת הכנסת ה-23: "רק בקשה אחת לי אליכם – תנו לעם הזה ממשלה"

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין פתח את ישיבתה הראשונה של הכנסת ה-23 היום (שני) בה נשא דברים וקרא למועמדים להקים ממשלת חירום לאומית.

כך אמר הנשיא: "אזרחי ישראל מותשים ממערכות בחירות שמחייבות אותנו לחדד את ההבדלים בינינו. אנחנו מחכים ליומיום, לשגרה, שבהם נשוב לעסוק במכנה המשותף, בשותפות הגורל של כולנו שבאה לידי ביטוי בצורה ברורה כל כך גם במשבר הנוכחי. העם בישראל תמיד ידע להתווכח אבל הוא עייף ומודאג עכשיו. אנחנו זקוקים למנוחה, אנחנו זקוקים לריפוי.

יקיריי חברי הכנסת, אתם נבחרי העם. הפוליטיקה רחוקה מלהיות מושלמת. אבל פוליטיקה נועדה להיות אומנות האפשר. והרבה פעמים תפקידה של הפוליטיקה הוא לשמש כאומנות הפשרה. כן, הכורח והפשרה. בבסיסה של הדמוקרטיה עומדת ההבנה שמה שמייצר הרבה פעמים את הכורח להתפשר, לעשות פשרות כואבות ועמוקות, הוא רצון העם עצמו. עם שחלוק בדעותיו בצורה עמוקה ונוקבת, ועדיין חייב למצוא דרך לכלכל את מעשיו ופעולותיו המשותפות. חכמת הכורח היא חכמה שלפעמים צריך להשתמש בה. הכי נוח לדחות את נוסחת הפשרה אם יש אלטרנטיבה. אבל לפעמים חבריי וחברותיי פשוט אין.

המשבר הפוליטי הנוכחי הוא אמיתי מאוד, הוא עמוק מאוד, והוא חוצה אותנו לשניים. ועדיין אין ברירה אחרת כי אין לנו עם אחר, כי אין לנו מדינה אחרת. בדמוקרטיה, את השלטון אולי אפשר להחליף, את העם אי אפשר להחליף. לא את חלקו, לא את מחציתו האחת, ולא את האחרת. נועדנו כולנו לחיות כאן כל שבטי ישראל. לכן מכובדי, רק בקשה אחת לי אליכם: תנו לעם הזה ממשלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]