אדלשטיין בפתיחת ההשבעה: "מצפים מאיתנו להתעלות ולהקים ממשלת חירום לאומית" - 0404
אדלשטיין בפתיחת ההשבעה: נועם מוסקוביץ, דוברות הכנסת

אדלשטיין בפתיחת ההשבעה: "מצפים מאיתנו להתעלות ולהקים ממשלת חירום לאומית"

יו"ר הכנסת יולי יואל אדלשטיין נשבע היום (שני) אמונים לכנסת ולאחר מכן החל בניהול ישיבת הפתיחה של הכנסת ה-23 ליו"ר הכנסת אדלשטיין.

אדלשטיין נאם עם תחילת הטקס בו נכחו הנשיא ראובן רובי ריבלין, רה"מ בנימין נתניהו וח"כ בני גנץ, ואמר: "אתם רואים לפניכם מליאה ריקה, אבל היא לא ריקה. היא מלאה. נמצאים כאן עכשיו כל אזרחי ישראל, מיליונים מהם, ומעיניהם ניבטת צִיפיה אחת – להתעלות. הם מצפים מאיתנו להקים עכשיו ממשלת חירום לאומית ממשלת חירום שהעם יוכל להקשיב לה.

שהעם יוכל לסמוך עליה. ממשלה שתטפל בבעיות החמורות של משבר הקורונה, אבל לא רק בהן. ממשלת חירום שתתחיל למלא את הבור העצום שנפער בשנה שלמה של חוסר אחריות פוליטי, בור שחפרו יחד נבחרי ציבור מכל הקשת הפוליטית.

אתם יודעים היטב שלא חיכיתי בסבלנות לקורונה, קראתי שוב ושוב להקים ממשלת אחדות. בטקס ההשבעה הקודם הצעתי את לשכתי, שנמצאת כמה מטרים מכאן, כדי להגיע להסכמות להקמת ממשלה רחבה. הלשכה הזאת עדיין פתוחה. אפשר להתחיל לתקן את הבור הפוליטי עוד היום, ממש עכשיו, ולהתייצב יחד מול האתגרים העצומים שבפנינו ומול אלו שעוד יבואו.

זה לא הזמן למלא את הפרוטוקולים בנאומים ארוכים, זה הזמן למעשים. עם ישראל מסתכל עלינו ומצפה מאיתנו. בואו נעמוד בציפיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]