הותר לפרסום: נחשפה רשת של חיילים ואזרחים שסחרו בנשקים שהועברו לשטחי הרשות - 0404
הותר לפרסום: נחשפה רשת של חיילים ואזרחים שסחרו בנשקים שהועברו לשטחי הרשות דובר צה"ל

הותר לפרסום: נחשפה רשת של חיילים ואזרחים שסחרו בנשקים שהועברו לשטחי הרשות

במסגרת חקירה משותפת ליחידה המרכזית מרחב נגב יחד עם ימ"ר מצ"ח דרום, אשר זכתה לכינוי "אחים לנשק" עלה חשד כי חיילי צה"ל סוחרים יחד עם אזרחים בתחמושת ובחלקי נשק אשר מועברים לשטחי הרשות.

ביום 19 בדצמבר 2019 סיכלה יחידת מג"ן (מודיעין גבולות נגב) הברחת אלפי כדורי תחמושת לרשות, כאשר רכב פרץ את מחסום "מיתר" ונעצר על ידי השוטרים. עם התקדמות החקירה הסמויה עלה כי ישנו קשר בין אירוע זה לבין החקירה הסמויה המתנהלת.

בפעילות מבצעית משותפת למצ"ח ולמשטרת ישראל ובשילוב לוחמי מג"ב מיחידת המסתערבים ולוחמי יס"מ, נעצרו במהלך החקירה 21 חשודים מעורבים – חיילים, אזרחים וערבים.

מהחקירה עלה כי החיילים גנבו תחמושת רבה מרשות הצבא ואף גנבו חלקי נשק צבאיים תקניים והחליפו אותם בחלקים מזויפים, תוך שהם מנצלים את נגישותם לנשק ואת מקצועם כנהגים על מנת להעביר את האמל"ח.

מעצרם של החשודים האזרחים הוארך ועם תם מלאכת החקירה אתמול הוגשה כנגדם הצהרת פרקליטות מחוז דרום בדבר הגשת כתב אישום כנגדם ומעצרם הוארך עד היום אז יובאו פעם נוספת. בבית הדין הצבאי במחוז דרום יוגשו היום כתבי אישום נגד החיילים החשודים. פרקליטות מחוז דרום תגיש כתבי אישום נגד האזרחים.

ממשטרת ישראל והמשטרה הצבאית נמסר כי: "תיק זה נחקר וטופל בשיתוף פעולה ושילוב של כלל הזרועות – ימ"ר נגב, יחידת מצ"ח והשב"כ בליווי צמוד של פרקליטות מחוז דרום והפרקליטות הצבאית, פעולות חקירה מורכבות ומתוחכמות הובילו לפיענוח המקרה ולסיכול הוצאת אמל"ח מצה"ל והעברתו לגורמים בלתי מורשים. משטרת ישראל וצה"ל ימשיכו לפעול לגילוי עבירות בנשק ויפעלו ללא לאות על מנת למגר תופעות אלה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]