אסירים בבתי הסוהר בישראל החלו לייצר משקפי מגן למניעת הידבקות בנגיף הקורונה | צפו - 0404
צילום: הלן, ויקיפדיה

אסירים בבתי הסוהר בישראל החלו לייצר משקפי מגן למניעת הידבקות בנגיף הקורונה | צפו

אסירים מבתי הכלא במרכז ובדרום הארץ החלו לייצר בשבועות האחרונים משקפי מגן רב פעמיים לפנים, למניעת הידבקות בנגיף הקורונה במפעלי מערך התעסוקה של שירות בתי הסוהר.

מהשב"ס נמסר כי, מדובר במוצר חיוני שמגן על אזור הפנים מפני הידבקות ישירה והוא נמכר במחירי עלות לכוחות הביטחון, משטרה, כב"ה, מד"א ופקחי משרד הבריאות, הבאים במגע עם אוכלוסיית החולים המאומתים וכאלה שחשודים בהידבקות ונמצאים ברמת סכנה גבוהה לחשיפה לנגיף. בשלב זה יוצרו ונמכרו כבר מעל 200,000 משקפי מגן במרכזים היצרניים של בתי הסוהר 'איילון', "רימונים' ו'דקל'. לאור הביקוש הרב, נערכים בשב"ס לפתיחת פסי ייצור נוספים בבתי הסוהר 'חרמון', 'צלמון', 'מעשיהו', 'אוהלי קידר' ו'השרון'.

גונדר משנה ניסים קשי, ראש מערך התעסוקה של שב"ס: "כוחות הביטחון מקבלים מוצר חשוב להגנה על חייהם במחיר עלות והאסירים מועסקים ועובדים תמורת שכר, גם בימים אלה של צמצום תנועות והיקפי עבודה הם מוצאים עצמם תורמים למאמץ הלאומי במלחמה בנגיף". (צילום וידאו: דוברות שב"ס)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]