פועלים לעצירת התפשטות הקורונה | מועצה אזורית שומרון משביתה גם את הגנים - 0404
פועלים לעצירת התפשטות הקורונה | מועצה אזורית שומרון משביתה גם את הגנים מועצה אזורית שומרון

פועלים לעצירת התפשטות הקורונה | מועצה אזורית שומרון משביתה גם את הגנים

לאחר התייעצות עם משרדי הממשלה, ראש המועצה יוסי דגן החליט להשבית את כל 167 הגנים במועצה האזורית שומרון. זאת החליט לאחר שקיים גם הערכת מצב עם צוות מטה המשק לשעת חירום במועצה האזורית שומרון ועם מנהלי האגפים הרלוונטים.

דגן: "עצירת התפשטות נגיף הקורונה היא צו השעה. אין הבדל בין בתי ספר לגנים מהבחינה הזו. אין סיבה לסכן את הגננות וגם לא את הילדים. אני קורא לראש הממשלה לעשות פעולות דרסטיות כדי לעצור את התפשטות נגיף הקורונה בישראל תוך 14 יום, ולהשבית גם את כל החינוך לגיל הרך. מרגע שמשביתים מוסדות חינוך אין הגיון בהשארת חלקם בעבודה ובמגע עם עשרות ילדים מדי יום".

במכתב לתושבים כתב דגן: "אנחנו מודעים היטב למשמעות של צעדים אלו אבל בכדי להבטיח את שלומם של הילדים בחרנו לנקוט משנה זהירות נוסף. שראל כולה ואנחנו בפרט מתמודדים לראשונה עם מגיפה בהיקפים שטרם הכרנו. כעת עלינו לנהוג באחריות ובקור רוח".

המועצה האזורית שומרון פתחה את מטה החירום שלה בתחילת השבוע, והודיעה על שורת צעדים לישובים לעצירת התפשטות הנגיף. מדי יום נפגש מטה החירום הכולל את הצוותים המקצועיים של הבטחון, דוברות, האגף לשירותים חברתיים הנותן מענה רגשי למבודדים ולקהילות ואגף ישובים ומתנ"ס המלווה את הנהגות הישובים אל מול משבר הקורונה. 

בסה"כ בשומרון כ-200 מבודדים ו-9 חולים בקורונה כולם מאושפזים בבתי החולים. במועצה ישנם 5000 ילדי גנים ו-12,000 תלמידים בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]