השר בנט: ״חשוב לומר לציבור את האמת: אנחנו פשוט לא יודעים כמה חולים יש״ - 0404
השר בנט: ״חשוב לומר לציבור את האמת: אנחנו פשוט לא יודעים כמה חולים יש״ טל עוז, משרד הביטחון

השר בנט: ״חשוב לומר לציבור את האמת: אנחנו פשוט לא יודעים כמה חולים יש״

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים היום (ראשון) דיון הערכת מצב להמשך טיפול מערכת הביטחון בהתפשטות נגיף הקורונה.

כך אמר השר במהלך הדיון:  "אנחנו לאחר חציית קו 100 חולי קורונה. נכון לרגע זה אנחנו עומדים על 209 חולים מזוהים, אתמול גילינו 52 נשאים. לפני שבוע היו 10, לפני שבועיים היו 3. הקצב השבועי הוא פי 4 בשבוע. אם הקצב הזה יימשך, אז אנחנו מדברים שבשבוע הבא יצטרפו בכל יום כ-200 נשאים, ביום ראשון שאחריו 800 ובשבוע שלאחר מכן 3,200. זה נקרא צמיחה אקספונינציאלית.

אני חושב שחשוב לומר לציבור את האמת: האמת היא שאנחנו פשוט לא יודעים כמה חולים יש.
ייתכן שיש כרגע 500, ייתכן שיש 1,000 או 5,000 נשאים בינינו. השבוע הקרוב הוא שבוע קריטי כי אנחנו נדע האם אנחנו בזינוק או בהתייצבות בקצב ההדבקות.

צריך לדעת עוד משהו – הפעולות שאנחנו מבצעים היום ישפיעו רק עוד בערך 10 ימים. ישראל חייבת להקדים את הקורונה, זה הקרב. האמת היא שאין חיסון לקורונה, החיסון האמיתי הוא מודעות.

יש 3 אפיקי פעולה שאנחנו, ממשלת ישראל והציבור, מבצעים: 1. התנהגות הציבור – רחיצת ידיים, חוק 2 מטרים, מי שמגלה תסמינים הולך לרופא ועוד. 2. האטה כוללת ודילול כולל של הפעילות במדינה.  3. הגברה מסיבית של מספר הבדיקות היומיות. לבדוק, לבדוק ולבדוק אנשים, לאתר את הנשאים ולהעביר אותם לבידוד. 

המשימה הראשית שלנו כרגע היא להעמיד ולפתוח 4 מלוניות, עוד בשבוע הזה לפתוח את המלונית הראשונה, אחת בגליל, אחת בתל אביב, אחת בירושלים ואחת בנגב.

התכולה של כל מלונית תהיה של כ-500 חולים, המלונית בסה"כ תהיה חוויה מאוד נעימה, אני קורא לזה פשוט ״מלונית״, כשמה כן היא. אותם נשאים שנמצאים שם הם בעלי תסמינים מאוד קלים, יוכלו לבלות שם כמה שבועות, יוכלו לגעת אחד בשני, מי שנשא לא יכול להדביק פעמיים מישהו אחר. המשימה השנייה שלקחנו על עצמנו זה אחריות כוללת על המוקד הטלפוני של מענה למגפת הקורונה.

הנחיתי את הרמטכ״ל, רא״ל אביב כוכבי, שלצה״ל יש 2 משימות: 1. להגן על מדינת ישראל מפני אויביה. 2. לעזור להגן על אזרחי ישראל מפני הקורונה. אני משוכנע שאנחנו ביחד נעבור את המשבר הזה. ישראל חייבת להקדים את הקורונה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]