הממשלה אישרה הטלת קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד וההתקהלות - 0404
הממשלה אישרה הטלת קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד וההתקהלות דוברות המשטרה

הממשלה אישרה הטלת קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד וההתקהלות

הממשלה אישרה כעת בישיבתה המיוחדת שורה של תקנות לשעת חירום, שיזם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, לטובת ההתמודדות עם נגיף הקורונה וההגנה על בריאות הציבור.

במסגרת התקנות שאושרו, יוכלו שוטרי משטרת ישראל ופקחי הרשויות המקומיות, להטיל קנסות מינהליים על מפרי צווי הבידוד ועל מי שיפר את צווי הגבלת ההתקהלות שהוצאו על ידי משרד הבריאות, במטרה למנוע התפשטות הנגיף והדבקת האוכלוסיה.

בנוסף, אושרו תקנות, שנועדו למנוע התפשטות של הקורונה לתוך בתי הסוהר, מתוך מטרה להגן על אוכלוסיית האסירים והעצורים, החשופים יותר לנגיף מעצם שהייתם בצפיפות במתקן סגור. במסגרת התקנות החדשות, דיוני הארכות מעצר יתקיימו ללא נוכחות פיזית של העצורים, ויתנהלו באמצעים טכנולוגיים כגון בשיחת וידאו או בשיחת וידאו טלפונית. כמו כן, הוגבלו הביקורים לאסירים ועצורים כולל הגבלת כניסות עורכי הדין למתקני הכליאה. במשך תקופת התחולה של התקנות לשעת חירום, התייעצות עם עורך דין תתבצע באמצעות שיחות טלפון.

השר לבטחון הפנים ארדן: "כדי לעצור את התפשטות הקורונה ולהגן על בריאות הציבור, עלינו ליזום כל הזמן ולשנות את דפוס הפעולה השגרתי של גופי בטחון הפנים ובאמצעות היוזמות שלנו נוכל לנצח במערכה הגורלית הזו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]