כתב אישום כנגד שוטר לשעבר בגין שורת עבירות מין בשש מתלוננות - 0404
כתב אישום כנגד שוטר לשעבר בגין שורת עבירות מין בשש מתלוננות דוברות המשטרה

כתב אישום כנגד שוטר לשעבר בגין שורת עבירות מין בשש מתלוננות

כתב אישום הוגש בבית המשפט המחוזי בלוד נגד יצחק זריחן בן ה-47, שוטר לשעבר, בגין שורה של עבירות מין שבוצעו כלפי שש מתלוננות וביניהן אינוס במרמה, מעשה סדום במרמה, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה במרמה ועבירות נוספות.

בתקופה הרלוונטית לכתב האישום שירת הנאשם כשוטר במשטרת ישראל. בין היתר שימש בתפקיד מש"ק מעברים, שוטר סיור ויומנאי.

במהלך תקופה זו הציג עצמו הנאשם בכזב בפני 6 מתלוננות שונות כגבר לא נשוי בעל תפקיד בכיר ביחידה מסווגת. במסגרת מצג השווא הציג הנאשם למתלוננות את הגדרת התפקיד ביחידה תוך שהוא מסביר להן כי במסגרת עבודתן יהיה עליהן לקיים קשרים רומנטיים עם עבריינים, לרבות קיום יחסי מין, על מנת לדלות מהם מידע מועיל.

במסגרת מצג השווא הציע הנאשם למתלוננות להתגייס ליחידה והתחייב כי תשתכרנה שכר גבוה ביותר ולחלקן אף אמר כי במסגרת תפקידן תקבלנה בית ורכב לשימושן. בנוסף אמר להן כי הן תחת מעקב יומיומי ועליהן לדווח לו באופן קבוע על מקום הימצאן ומי מצוי בקרבתן.

במסגרת אותו מצג שווא הסביר הנאשם למתלוננות כי עליהן לעבור הליך הכשרה שיבוצע על ידו. הוא הסביר כי הליך זה יכלול קיום יחסי מין עמו על מנת לשפר את ביצועיהן המיניים המהווים תנאי הכרחי לקבלה ליחידה.

התנהלות הנאשם עלתה עד כדי השתלטות על שגרת חייהן של חלק מן המתלוננות והתעללות בהן תוך הטלת מורא, השפלתן וביזויין. בנוסף, ניצל הנאשם את גישתו למאגר המידע המשטרתי הממוחשב וביצע בדיקות מסוף לגבי אחת המתלוננות במטרה לחזק את מצג השווא בפניה. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]