פיתוח חדשני: האפליקציה שתסייע לזיהוי אנשים ששהו בקרבת חולי קורונה - 0404
פיתוח חדשני: האפליקציה שתסייע לזיהוי אנשים ששהו בקרבת חולי קורונה

פיתוח חדשני: האפליקציה שתסייע לזיהוי אנשים ששהו בקרבת חולי קורונה

האתגר הגדול העומד בפני רשויות המדינה הוא איתור אנשים אשר שהו בקרבת חולי קורונה ללא ידיעתם ורטרואקטיבית שבועיים לאחור.

אפליקציה חדשנית  (Track Virus) שפותחה בשבועות האחרונים בשיתוף פעולה של ארגון 'איחוד הצלה' תעדכן את משתמשיה במקרה ששהו בסביבתו של חולה קורונה שזוהה על ידי משרד הבריאות. האפליקציה, שזמינה להורדה באנדרואיד ובקרוב תהיה זמינה גם לאיפון, שומרת את מיקומי המשתמשים מרגע ההורדה, שנשארים אנונימיים, על גבי הסמארטפון ולא בענן. התקנתה אינה דורשת הזדהות. היא מצליבה את המיקומים עם המסלולים של חולי הקורונה אשר מפרסם משרד הבריאות. במידה והמשתמש היה במקום בעת ששהה שם חולה קורונה מאומת, הוא יקבל התראה על כך מהאפליקציה. 

אורי פדלון מייסד Track Virus מוסיף "אנחנו שמחים שארגון גדול כמו איחוד הצלה מצטרף אלינו למעקב לעצירת התפשטות הקורונה באמצעות טכנולוגיה מתקדמת. החל ממחר בבוקר עשרות אלפי המשתמשים יקבלו את המידע הרבה יותר מהר, מעודכן ומדויק".

דובי מייזל, סמנכ"ל המבצעים באיחוד הצלה, מסביר כי "ככל שמספרם של חולי הקורונה עולה כך קשה לציבור לעקוב אחר העדכונים והמסלולים שעשו החולים. מה גם שלעיתים האזרחים מתקשים לשחזר היכן היו ומתי לאחר מספר ימים. האפליקציה פותרת זאת.

להורדה חפשו Track Virus בגוגל סטור או לחצו על הקישור המצורף: http://bit.ly/TrackVirusDownload

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]