המשטרה: ״נאכוף את הצו החדש לסגירת מקומות בילוי ופנאי - לא נהסס לפתוח בחקירה פלילית למפירי בידוד״ - 0404
המשטרה: ״נאכוף את הצו החדש לסגירת מקומות בילוי ופנאי – לא נהסס לפתוח בחקירה פלילית למפירי בידוד״ דוברות משטרת ישראל

המשטרה: ״נאכוף את הצו החדש לסגירת מקומות בילוי ופנאי – לא נהסס לפתוח בחקירה פלילית למפירי בידוד״

משטרת ישראל תחל לאכוף את הצו החדש לסגירת מקומות בילוי ופנאי ותפתח בחקירה פלילית נגד מפירי הצו – כך הבהירו במשטרת ישראל. תחילת אכיפת הצו תתבצע ברגע שהמשטרה תקבל את הצו – שטרם התקבל.

גורם במשטרה: ״בהתאם להנחיות הדרג המדיני אנחנו נערכים להרחיב את הסיוע למשרד הפנים על מקומות הבילוי והפנאי לסוגיהם. נמשיך לבצע פעולות יזומות בכל הארץ כדי לאכוף את הצו ואת המגבלות בהקשר של איסורי התכנסות וחובת הבידוד. נבדוק שבתי העסק יישארו סגורים. נמשיך יחד עם משרד הבריאות להגיע לכל מי שנמצא בחובת הבידוד ומפר באופן שיטתי את הבידוד ולא נהסס לפתוח בחקירה פלילית נגד מפירי בידוד.

מחר נעבה את הפעילות היזומה שלנו – יחד עם זאת נהווה את כוחות הכוננות והעתודה לטובת משימות ציבוריות. חלה חובה על מי שמחזיק את מקומות הממכר לפעול בהתאם להנחיות שאנשים לא יתנהלו בצפיפות.

נפעיל כוחות משימה שיזכירו למי שחזרו מחו״ל שהם באמת בבידוד. מצפים מהאזרחים לפעול באחריות על פי הנחיות משרד הבריאות. לא נפעיל מעקבים אחרי אזרחים. נשתדל להגיע למי שלא מקיים את ההנחייה הזאת. נוכחנו לדעת שבסה״כ רוב הציבור ממושמע״.

עוד הוסיף הגורם: ״חל איסור מוחלט על הפצת מידע כוזב. הגורם המוסמך היחיד הוא משרד הבריאות. נהיה נוכחים גם בצירי התנועה וגם במקומות התכנסות והתקהלות, כמו פארקים וכדו׳ כדי לוודא שמי שנמצא שם, נמצא בנסיבות המותרות ולא מעבר לכך״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]