נתניהו: ״מהערב - מרחק של שני מטר מאדם לאדם, כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק״ - 0404
נתניהו: ״מהערב – מרחק של שני מטר מאדם לאדם, כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק״

נתניהו: ״מהערב – מרחק של שני מטר מאדם לאדם, כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק״

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הנחיות חדשות בנוגע לנגיף הקורונה ובהן מרחק של שני מטר מאדם לאדם וסגירת כל הקשור בתרבות הפנאי – קניונים, עסקים, בתי קפה וכד׳.

במסיבת העיתונאים המצומצמת שנערכה ע״פ הוראות משרד הבריאות לקחו חלק גם פרופ׳ סדצקי, ראש שירותי בריאות הציבור ושי באב״ד, מנכ״ל משרד האוצר.

השרים והנציגים שלקחו חלק במסיבת העיתונאים התיישבו במרחק של שני מטר אחד מהשני.

ראש הממשלה נתניהו: ״אנחנו בקרב על החיים ובריאות הציבור – בעולם יש אלפי מתים. מדינות בעולם לומדות מאיתנו. בניו זילנד ציינו כי המדיניות הישראלית הוכחה כנכונה והם מאמצים אותה. אנחנו מקדימים את כל מדינות העולם. אנחנו צופים פני עתיד ויודעים שיהיה קשה להמשיך במצב הזה – אבל אנחנו מהמדינות שנמצאות בבמצב הטוב בעולם.

אנחנו לומדים את המחלה. היא משתנה כל הזמן. אנחנו חייבים להמשיך ולהתקדם עם התפתחות האירוע. אנחנו נערכים תוך כדי תנועה ועל כן, כל יום יומיים, אנחנו מביאים את ההחלטות החדשות שמתקבלות. זה לא זבנג וגמרנו. אני מעריך שיש לנו אפשרות להתגבר על המשבר ולנצח את הנגיף. מחייב את כולנו לעבור לשגרת חיים חדשה.

אנחנו במלחמה עם נגיף בלתי נראה. אנחנו חייבים יחד ממשלה ואזרחים לעשות הכל כדי לא להדביק ולא להדבק. קשה לאתר את האויב הזה כי הוא חמקמק, אבל אנחנו יכולים קודם לאתר את החולים. מחר בממשלה נקבל החלטה על אמצעים טכנולוגיים ודיגיטליים – קיבלתי דרישה ממשרד הבריאות והיא לא פשוטה, אבל אין ברירה. אנחנו חייבים לנקוט באמצעים מיוחדים וביקשתי הסכמה ממשרד המשפטים כי יש פגיעה בפרטיות ואלה צעדים לא פשוטים מול חולי הקורונה. נותן לנו כלי אפקטיבי לאתר ולבודד. זה נוסה בטאוויאן בהצלחה וישראל מהבודדות שיש לה את הטכנולוגיה הזאת.

כשאנשים נכנסים לבידוד, עליהם להשאר בבידוד. לא בכאילו. בתוך הבית וגם מול בני הבית.

אנחנו מפתחים פה שגרה חדשה לשבועות הקרובים: לשמור על ההגיינה – שטיפת ידיים בסבון. כולנו סבונים וכולנו רוחצים ידיים ונמנעים מלחיצות ידיים. אנשים עוד לא קלטו את זה. להמנע גם מנגיעה בשטחים נגועים. אני רואה בתדהמה אנשים שעדיין מתחבקים ומתנשקים באירועים ובמפגשים – אנחנו חייבים לשנות את השגרה.

אנחנו מוסיפים הנחייה הערב – לשמור על מרחק של שני מטר מהשתעלות, נשימה והתעטשות.

לגבי הסופר מרקטים והמסחר אמר ראש הממשלה: ״יש לנו מלאים מכאן עד להודעה חדשה – המדפים שרוקנו יחזרו בחזרה. יש לנו גם לפסח מזון די והותר. אין מחסור ולא יהיה מחסור. יכול להיות רגעי כי אנשים לא האמינו למה שאמרתי עד עכשיו – אבל יראו שהכל בסדר. גם תרופות לא יהיו חסרות. בנקים – כסף, אשראי וכספומטים יעבדו כרגיל. גם תחנות דלק״.

נתניהו הבהיר כי קניונים ובתי קפה ייסגרו: ״כל מה שקשור לתרבות הפנאי יופסק. אני מבין שזה לא פשוט לבעלי מסעדות ועוד. המסחר והייצור יימשך״.

אנחנו דנים כעת גם בנושא של תחבורה ציבורית. מי שלא חייב לצאת לעבודה, לנסיעה – לדלל את זה. נצליח יחד בכוחות משופתים אם נפעל בהתאם להנחיות ונשיג את המטרה״, סיכם ראש הממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]