ח"כ דיכטר: "גנץ מקושש קולות מבור הביוב - שגרירי הרשות, מברכי שהידים" - 0404
ח דוברות חה"כ אבי דיכטר

ח"כ דיכטר: "גנץ מקושש קולות מבור הביוב – שגרירי הרשות, מברכי שהידים"

ראש השב"כ לשעבר, סגן שר הביטחון אבי דיכטר הגיב הערב (רביעי) לנסיונו המתמשך של ח"כ בני גנץ, מנהיג מפלגת כחול לבן, להרכיב ממשלת מיעוט שתישען, בכל דרך, על הרשימה הערבית המשותפת.

כך אמר דיכטר: "המאמץ שעשה גנץ לנסות ולקושש קולות מן הגורן ומן היקב או מבור הביוב של הרשימה המשותפת, המאמץ הזה כשל. עכשיו אנחנו נמצאים בהליך אחר, אני חושב שגנץ ואנשיו צריכים להבין שהפסילה שלהם את ראש הממשלה נתניהו מכל אפשרות של ממשלת אחדות – היא שייכת להיסטוריה. היא צריכה לעבור מן העולם, הם צריכים לחשוב אחרת.

ובכן, נתניהו הוא ראש הליכוד על פי פריימריז, במפלגה בין הבודדות שעושות פריימריז במדינת ישראל. הוא ראש הליכוד, הוא ראש הממשלה, איתו ורק איתו – אפשר להקים ממשלת אחדות".

בעניין המפלגה הערבית המשותפת אמר ח"כ דיכטר: "צריך לעשות הבחנה בין ציבור ערבי, שבחר לצערי את הרשימה המשותפת, הוא ציבור ישראלי לכל דבר ועניין, אין לי דבר וחצי דבר נגדו. הבעיה שהנציגים שלו, שהם נבחרים על ידו, הופכים מיד לשגרירי הרשות הפלסטינית בישראל.

אתה שומע את איימן עודה, ראש הרשימה המשותפת, האיש הזה בקולו מדבר במונחים של תמיכה בחיזבאללה, במונחים שראשי מערכת הביטחון בישראל – רמטכ"לים, מפכ"לים, ראשי שב"כ – הם רוצחים בגין עבודתם בסיכול טרור, כולל עבדכם הנאמן. אתה שומע את אחמד טיבי שהוא השופר, ראש הסיעה שלהם בכנסת, האיש הזה עומד ברמאללה ומסביר שהוא מברך את השהידים, לא פחות ולא יותר – את השהידים, הן ב"מולדת" ובתוך מדינת ישראל, והן ביו"ש.

עם אלה אתה הולך לשבת כדי לבנות איתם גוש חוסם? והאמירה של לפיד שזו הצבעה אחת זו אמירה שלא מתאימה למישהו שמכהן כבר כמה שנים בכנסת, לא מתאימה למי שהוביל מפלגה בשם יש עתיד, ולחשוב במונחים שהרשימה המשותפת הערבית לא תבוא עם דרישות, ולא תבוא עם חסמים ועם כבלים שיוטלו על מי שילך איתה; האמינו לי מי שצועד עם הרשימה המשותפת, צועד אל קצה המצוק ומשם אפשר רק ליפול".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]