בהלת הקורונה | כנסים ואירועים יוגבלו לעד מאה איש. נתניהו: "מגייס את הצעירים לשמור על המבוגרים" - 0404
בהלת הקורונה | כנסים ואירועים יוגבלו לעד מאה איש. נתניהו:

בהלת הקורונה | כנסים ואירועים יוגבלו לעד מאה איש. נתניהו: "מגייס את הצעירים לשמור על המבוגרים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הבריאות יעקב ליצמן, ראש המל"ל מאיר בן שבת ומנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, מוסרים כעת הצהרה מיוחדת בנושא התפרצות נגיף הקורונה בארצנו. ראש הממשלה צפוי להודיע על החלטה לצמצם את מספר האנשים היכולים להתקהל ביחד לעד 100 איש בלבד וכן על אפשרות לביטול הלימודים במוסדות האקדמיים. 

נתניהו: "המשק הישראלי במצב טוב מאוד בגלל אבטלה נמוכה ויחס חוב נמוך. ישראל נכנסת למשבר הזה במצב פיננסי מצוין. אני בהתייעצות מתמדת עם הרב ליצמן ועם היועץ לביטחון לאומי כי אנחנו צריכים לשלב הרבה מערכות בעניין הזה. במשבר הזה אחרי שצמצמנו מאוד את המערכת החיצונית של המדינה, אני מבקש ממכם אזרחי ישראל לשנות את שגרת החיים כדי להתמודד עם האיום החיצוני.

אנחנו מבקשים אם אין צורך בכנסים או אירועים אל תלכו אליהם – נגביל את ההתקהלות במקומות סגורים למאה איש. בנוגע לשנת הלימודים האקדמאית, אנחנו שוקלים את דחייתה. לגבי בתי הספר אין שינוי כרגע.

זו לא שאלה של בריאות הציבור – אם מישהו יקבל את המחלה לא יקרה לו כלום בסבירות גבוהה אבל הבעיה שלנו, אם לא נמנע את ההתפשטותה של המחלה הזו, אנחנו נדביק את המבוגרים והם נמצאים בסכנה הרבה יותר גדולה. כאן אני מדבר על שמירה על הציבור. אני מגייס את הצעירים בשביל לשמור על המבוגרים. 

אנחנו מתפקדים יותר טוב מרוב מדינות העולם. זה בזכותכם ובזכות המשמעת העצמית שאתם מגלים. אז בעזרת ה' ובעזרתכם אנחנו נתגבר על המגפה הזו".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "קיבלנו היום שורה של החלטות: "הגבלת ההתקהלויות מעל 100 איש. בתי ספר בנקודת הזמן הזאת ימשיכו לעבוד. התחבורה הציבורית ומקומות העבודה ימשיכו לעבוד. אנחנו קוראים לכל האנשים שיש להם חום ותסמינים נשימתיים של קוצר נשימה או שיעול להכנס לבידוד, זה לא אומר שיש לכם קורונה. זה בשביל לשמור עליכם.

מדינות מתקדמות בעולם כמו איטליה לא עומדות בנטל, תעזרו לנו להוריד את מספר האנשים שיחלו ולשטח את העקומה על מנת שנוכל לעזור לכולם. הגבלת הביקורים בבתי אבות, חולים ומוסדות סיעודיים. אנחנו יודעים שתהיה עליה בכמות החולים בתקופה הקרובה. יהיה קשה לפני שיהיה קל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]