בעקבות התפשטות הקורונה | השרה גמליאל פועלת לקידום הנחיית קיום ישיבות ממשלתיות במתכונת וירטואלית - 0404
בעקבות התפשטות הקורונה | השרה גמליאל פועלת לקידום הנחיית קיום ישיבות ממשלתיות במתכונת וירטואלית

בעקבות התפשטות הקורונה | השרה גמליאל פועלת לקידום הנחיית קיום ישיבות ממשלתיות במתכונת וירטואלית

השרה גילה גמליאל הנחתה היום (רביעי) את המשרד לשוויון חברתי, החל מיום ראשון הקרוב, לקיים כנסים וישיבות מרובי משתתפים במתכונת וירטואלית – כלומר באמצעות שיחות וידאו.

ההנחייה תתייחס לישיבות וכנסים בהם משתתפים מעל 5 עובדים ממתחמים (מבנים) שונים במשרד.  כמו כן תתייחס ההנחייה לכלל שלוחות המשרד – מטה ישראל דיגיטלית, הרשות לפיתוח כלכלי בחברה הערבית, הרשות לקידום מעמד האישה, רשות הצעירים ועוד. כמו כן, כממונה על מטה ישראל דיגיטלית, השרה תפעל על מנת להרחיב את המעבר למתכונת דיגיטלית בכלל משרדי הממשלה והמגזר הציבורי.

השרה גמליאל: "הגיע הזמן שלמגזר הציבורי יהיו פתרונות לנגיף הקורנה, בין היתר על ידי צמצום ישיבות וכנסים. כדוגמה אישית, הנחיתי על הוראה מיוחדת במשרדי. באמצעות פלטפורמות של עבודה מרחוק ניתן למנוע הידבקות במחלות, לשפר את פריון העבודה ולצמצם עומס תחבורתי. המעבר לפלטפורמות דיגיטליות יכול לחסוך למשק מיליארדי שקלים בשנה".

בנוסף לכך, הוצגה בפני השרה תוכנית עבודה המספקת פתרונות דיגיטליים לעובדי המדינה וכלל הציבור בעקבות התפרצות הנגיף, על ידי מנכ"ל המשרד לשוויון חברתי וראש מטה ישראל דיגיטלית. התוכנית כוללת בין היתר קורסים דיגיטליים לאוכלוסיות המושפעות כתוצאה מהתפרצות הנגיף: 
– למעסיקים ומנהלים מפותחים קורסים בנושא ניהול עובדים מרחוק, סחר ושיווק באינטרנט.
– לעובדים שפוטרו מפותחים קורסים דיגיטליים להתנהלות בשוק העבודה וניהול קריירה.
– לצעירים בבידוד פותח אתר 'לימוד בבידוד' המנגיש עשרות קורסים אקדמיים במגוון תחומים.

את הקורסים יהיה ניתן לבצע בתוכנית לימודים של שבועיים, וליצור קשר עם לומדים נוספים הנמצאים בבידוד. לכניסה לאתר: http://bit.ly/2IiVB7Y

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]