12 תושבי אלון מורה יכנסו לבידוד - בינהם הרב לבנון - 0404
12 תושבי אלון מורה יכנסו לבידוד – בינהם הרב לבנון מועצה אזורית שומרון

12 תושבי אלון מורה יכנסו לבידוד – בינהם הרב לבנון

היום (רביעי) התקיימה ישיבת הערכת מצב של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, בשיתוף הגורמים המקצועיים במועצה ומזכירות הישוב באלון מורה.

זאת בעקבות הידיעה על כך שהרב דב זינגר, רבה של ישיבת מקור חיים שנמצא הבוקר חולה בנגיף הקורונה, נכח אמש בלוויה של נער בן הישוב שנפטר ממחלת הסרטן בישוב אלון מורה, בה נכחו מאות בני אדם.

בהתייעצות עם משרד הבריאות החליט ראש המועצה כי לא כל מי שנכח בלוויה יצטרך להכנס לבידוד, אלא רק מי שהיה איתו במגע או היה לידו במשך למעלה מ-15 דקות במרחק של 2 מטרים. על פי הערכות רק כ-12 בני אדם יצטרכו להכנס לבידוד בעקבות האירוע הזה.

במהלך הדיון התברר כי הרב זינגר שהה ליד הרב לבנון. דגן שוחח עם הרב לבנון רב השומרון והרב לבנון נכנס מייד לבידוד בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מדגן נמסר: "אני מבקש לשבח את כבוד הרב דב זינגר, שבאחריות גדולה הודיע לציבור כי הוא חולה בנגיף הקורונה, בכדי להגן על הציבור – זה מעשה של אחריות ציבורית. אנחנו פועלים בתיאום מלא מול משרד הבריאות. נכון לעכשיו גם הלימודים מתקיימים כרגיל. הודעה יצאה הודעה לתושבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]