המחבל שדרס 12 לוחמים בירושלים מואשם בניסיון לרצח: "האיץ את המהירות ופגע בחיילים" - 0404
המחבל שדרס 12 לוחמים בירושלים מואשם בניסיון לרצח: wisegeek

המחבל שדרס 12 לוחמים בירושלים מואשם בניסיון לרצח: "האיץ את המהירות ופגע בחיילים"

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (רביעי) לבית המשפט המחוזי כתב אישום נגד סנד טורמאן, תושב מזרח ירושלים כבן 25, בגין נסיון רצח של חיילי גולני בירושלים לפני כחודש.

מכתב האישום עולה, כי בעת שצעדו 38 חיילי גולני במסלול סיור לימודי בירושלים, נסע הנאשם ברכבו, וכאשר הבחין בהם החל להשמיע פסוקים מהקוראן, ובניהם את סורה "אלאנפאל" העוסקת בדיני מלחמה וחלוקת השלל.

הנאשם שקל לבצע פיגוע דריסה, אולם כשהבחין שהחיילים עומדים מאחורי עמודי ברזל הבין שלא יצליח, ולפיכך המשיך בנסיעתו. כאשר הגיעו החיילים למתחם התחנה, חזר הנאשם עם רכבו למקום וביצע את הפיגוע. 

הנאשם עלה עם רכבו על המדרכה ודרס בעוצמה רבה את החיילים שעמדו עליה, המשיך בנסיעתו לעבר החיילים, פגע בחלקם והפילם לקרקע, תוך שרכבו גורר שני חיילים. בהמשך עלה עם רכבו על חיילים שהיו שרועים על הקרקע. כעולה מכתב האישום, כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נפגעו 12 חיילים בדרגות פציעה שונות, אשר פונו לבית החולים ונזקקו לטיפול רפואי.

לאחר המעשה הרצחני, נמלט הנאשם מזירת הפיגוע והשליך הנאשם את מכשירו הנייד מרכבו. בעת שהגיע הנאשם למחסום המנהרות, סימן החייל באמצעות פנס נשקו לנאשם לעצור, אולם הנאשם המשיך בנסיעתו המהירה לכיוון בית ג'אלה, שם נטש הנאשם את הרכב, והמשיך בבריחתו לבית משפחתו בכפר נובא שבחברון אשר בו הסתתר.

כתב האישום מייחס לנאשם ריבוי עבירות מעשה טרור של ניסיון רצח, לפי חוק המאבק בטרור. הפרקליטות ביקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]