התבלבלו בכתובת? | המכתב של לוין לישראל ביתנו: "מניח שפנייתכם הייתה מיועדת לרשימה המשותפת" - 0404
התבלבלו בכתובת? | המכתב של לוין לישראל ביתנו: ויקיפדיה

התבלבלו בכתובת? | המכתב של לוין לישראל ביתנו: "מניח שפנייתכם הייתה מיועדת לרשימה המשותפת"

השר יריב לוין הגיב אמש (שלישי) במכתב ליו"ר סיעת ישראל ביתנו ח"כ עודד פורר, עקב העברת רשימת הדרישות של מפלגתו למפלגת הליכוד.

לוין השיב בציניות וכתב: "קיבלתי בהפתעה את מכתבך שבנידון, אשר עניינו כביכול תנאים להקמת ממשלה ולהצטרפות לקואליציה. אני מניח כי פנייתך הייתה מיועדת לחברי הכנסת איימן עודה, אחמד טיבי וחברי הרשימה המשותפת, ונשלחה אליי בטעות".

עוד כתב: "ככל שאין מדובר בטעות, הרי שפנייתך מפתיעה ביותר שכן היא עומדת בסתירה מוחלטת להודעות חוזרות ונשנות של יו"ר מפלגתך ח"כ אביגדור ליברמן, לפיהן הוא מסרב לשבת בממשלה אשר בראשה יעמוד יו"ר הליכוד, ראש הממשלה בנימין נתניהו. זאת, בשעה שיו"ר מפלגתך אף הכריז שראש הממשלה נתניהו ‘נדרש לצאת לפנסיה'".

לוין דרש שיבהיר ליברמן את כוונותיו וכתב: "אודה בעד הבהרתך כי מפלגת ישראל ביתנו חוזרת בה מן ההצהרות של ח"כ אביגדור ליברמן, וכי מפלגתכם מעוניינת לשבת בממשלה לאומית בראשותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו".

עוד הדגיש כי טרם ימשיכו בתהליך, על ישראל ביתנו להמליץ על רה"מ בנימין נתניהו מול הנשיא: "כמו כן, וכפי שידוע לך היטב, על מנת שנוכל לקיים עמכם מו"מ קואליציוני, נדרש כי ראש הממשלה יקבל מנדט מנשיא המדינה להרכבת הממשלה. לאור זאת וככל שפנייתך שבנידון הינה רצינית עניינית וכנה, ועל מנת שניתן יהיה לנהל מו"מ להרכבת ממשלה, אבקש לקבל את התחייבות מפלגתכם להמליץ לנשיא המדינה על ראש הממשלה, ח"כ בנימין נתניהו לשם קבלת המנדט להרכבת הממשלה הבאה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]