השלכות נגיף הקורונה | תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לבאים בטיסות מחו"ל - 0404
השלכות נגיף הקורונה | תחנת הרכבת בנתב שלמה מור, 0404

השלכות נגיף הקורונה | תחנת הרכבת בנתב"ג תיסגר לבאים בטיסות מחו"ל

עפ"י הודעת תחנת נתב"ג הבוקר (שלישי), תחנת הרכבת עתידה להיסגר לבאי הטיסות הנכנסות לישראל, זאת לאור ההחלטה שנתקבלה אתמול – כי כל מי ששב לארץ מחו"ל ייכנס לבידוד של 14 ימים.

הבוקר נערכה סדרת דיונים בראשות שר התחבורה, חה"כ בצלאל סמוטריץ, מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר, מנהל הרשות הארצית לתח"צ, אמיר אסרף, מנכ"ל רכבת ישראל, מיכאל מיקסנר וגורמי המקצוע – בנושא המשך פעילות תחנת הרכבת בנמל התעופה בן גוריון. לאחר בחינת הנושא הוחלט לבצע שינויים, כך שתחנת הרכבת תמשיך לפעול, אולם הנסיעה תאסר רק על מי שנחתו בארץ ונדרשים בבידוד.

נוסעי טיסות הפנים הנוחתים בטרמינל 1 – יוכלו להמשיך ולהשתמש בשירותי הרכבת כרגיל. על פי החלטת גורמי המקצוע נקבע כי תתאפשר נסיעה ברכבת מתחנת נתב"ג רק לעובדי נמל התעופה וצוותי האוויר והקרקע ובהם נציגי החברות הזרות, שיזוהו באמצעות הצגת תג עובד.

בנוסף תתאפשר נסיעה ברכבת לנוסעי טיסות הפנים בלבד. זיהויים יתאפשר באמצעות כרטיסי הטיסה שבידיהם. הצגת כרטיס הטיסה היא תנאי הכרחי לעלייה לרכבת, ובלעדי הכרטיס לא תתאפשר נסיעה ברכבת.  צוותי הביטחון של הרכבת יהיו אחראים על אכיפת הנהלים החדשים, שייכנסו לתוקף החל ממחר (RCHGH).

משרד התחבורה, הרשות הארצית לתחבורה ציבורית ורכבת ישראל קוראים לציבור להישמע להוראות הפקחים, וממי שנדרש להיות בבידוד שלא לבצע נסיעות בתחבורה הציבורית, על מנת שלא לסכן את כלל הציבור.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]