התפשטות הקורונה: אובחנו 4 חולים בשומרון - 100 תושבים הוכנסו לבידוד - 0404
התפשטות הקורונה: אובחנו 4 חולים בשומרון – 100 תושבים הוכנסו לבידוד רועי חדי

התפשטות הקורונה: אובחנו 4 חולים בשומרון – 100 תושבים הוכנסו לבידוד

אמש (שני) נבדקו בני משפחתו של עובד מד"א מהשומרון, תושב יישוב עינב שחלה בקורונה. כולם (4) אובחנו כחולים מלבד בתו, והועברו לטיפול בתנאי בידוד בתל השומר. כל המשפחה מתגוררת ביישוב שבשומרון, כאשר אם המשפחה היא מטפלת במעון ביישוב.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן כינס במהלך הלילה ישיבת חירום בישוב עם הצוות המקצועי של המועצה והנהגת היישוב לבחינת ההשלכות. במהלך ישיבת החירום שוחח דגן עם סגן מנהל שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות אודי קמינר.

בתיאום עם משרד הבריאות יצא הבוקר מכתב לתושבים, המסביר את המצב המורכב ומבקש ממי שהיה במגע עם בני המשפחה (כולל כל כיתת המעון הכוללת כ-33 פעוטות, וכן כלל המטפלות) להכנס לבידוד. משרד הבריאות ביקש לדעת מי מהיישוב שהה בחו"ל לפני ה-20.2 כדי לזהות את מקור ההדבקה.

עד לרגע זה נכנסו כ-100 מבני היישוב לבידוד והמספר צפוי לעלות. הוחלט בהתייעצות עם רב היישוב לבטל את כל אירועי פורים בישוב אולם לאפשר לשאר המוסדות לפעול כרגיל.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון : "אנחנו מצויים במצב מורכב ועדין וימים קשים עוד לפנינו. אנחנו פועלים יד ביד לצד משרד הבריאות והנהגת הישוב בכסי לפעול מצד אחד למען בריאות הקהילה ומהצד השני תוך התחשבות במרקם החיים של הבריאים וסיוע למבודדים".

יו"ר הישוב חיים וויס: "היישוב עינב מתמודד מאז יום ראשון בערב עם אירוע חירום משמעותי מאוד, כאשר מספר בני משפחה מקהילתנו אובחנו כנשאים של נגיף הקורונה. עם קבלת האבחון נפתח חמ״ל חירום הכולל צוותים מקצועיים של היישוב יחד עם מועצה אזורית שומרון. היישוב ענב ידוע בחוסנו הקהילתי וביכולתו להתמודד עם אירועים מורכבים. אנו מאמינים שגם באירוע זה נדע להתמודד באופן מיטבי. אנו עושים ככל שביכולתנו לתת את המענה הטוב ביותר עבור התושבים תוך הקפדה על כלל ההנחיות של גורמי המקצוע. פורים שמח ובשורות טובות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]