רה"מ הודיע רשמית: כל השבים ארצה יחויבו בבידוד של 14 ימים - 0404
רה

רה"מ הודיע רשמית: כל השבים ארצה יחויבו בבידוד של 14 ימים

ראש הממשלה בינימין נתניהו הודיע הערב (שני) כי כל השבים ארצה מחו"ל יחויבו בבידוד של 14 ימים. זאת לאחר שקיים היום סדרת דיונים בהובלתו בנושא נגיף הקורונה, בלשכת רה"מ בירושלים.

בדיונים נדונה מדיניות הנכנסים לישראל מחו"ל, היערכות כלכלית, וכן דיון מדעי-טכנולוגי על נגיף הקורונה בהשתתפות מומחים. כך אמר רה"מ נתניהו בתום הדיונים: "אחרי יממה של דיונים מורכבים קיבלנו החלטה: כל מי שיגיע לישראל מחו"ל ייכנס לבידוד של 14 יום.

זו החלטה קשה, אבל היא חיונית כדי לשמור על בריאות הציבור – ובריאות הציבור קודמת לפני הכל. ההחלטה הזאת תהיה בתוקף לשבועיים, במקביל אנחנו מקבלים החלטות כדי לשמור על כלכלת ישראל".

על כך הוסיף השר דרעי והודיע: "הבידוד לישראלים מיידי. לזרים שייכנסו לישראל הבידוד יחל תוך 72 שעות. הזרים יחוייבו להוכיח שיש להם יכולת להיכנס לבידוד".

בשיחות השתתפו היום שר הבריאות, שר האוצר, שר הפנים, שר הכלכלה, שר התיירות, שר התחבורה, שר החקלאות, שר העבודה והרווחה, מנכ"לי משרדי הממשלה הרלוונטיים, גורמים ממשרד הביטחון, מנהל המכון הביולוגי, המדען הראשי במשרד המדע והטכנולוגיה, יו"ר רשות החדשנות וגורמים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]