חשיפה: יו"ר התנועה למען איכות השלטון הרצה מול תלמידים, רמז שלא צריך לבחור ברה"מ - וטען שהוא "מאוזן" - 0404
חשיפה: יו 0404

חשיפה: יו"ר התנועה למען איכות השלטון הרצה מול תלמידים, רמז שלא צריך לבחור ברה"מ – וטען שהוא "מאוזן"

אליעד שרגא הרצה ימים ספורים לפני הבחירות בכיתות י"ב בבתי ספר, לתלמידים בעלי זכות בחירה – ותהה: "הייתם משקיעים בחברה שלמנכ"ל שלה יש 3 כתבי אישום?". גם אם שרגא לא אמר זאת במפורש, המסר היה שלא צריך לבחור בנתניהו כי הוא מושחת – במה שנראה לכאורה כפעילות פוליטית אסורה; שרגא התעקש בהרצאה שהוא "מאוזן" למרות מחאות של חלק מהתלמידים.

אליעד שרגא, הוא יו"ר התנועה למען איכות השלטון, שהרצה ימים ספורים לפני הבחירות בפני שמיניסטיים בעלי זכות בחירה, בשני בתי ספר לפחות: תיכון חוף השרון ותיכון הרצוג בכפר סבא. במהלך הרצאתו, שנסובה סביב שחיתות, עבר שרגא לדבר על תיקי נתניהו ותהה אם התלמידים היו משקיעים בחברה שלמנכ"ל שלה היו 3 כתבי אישום, שהכוונה היא כמובן לנתניהו.

המסר בהרצאתו היה, גם אם שרגא לא אמר אותה מפורשות, שלא צריך לבחור בפוליטיקאים מושחתים לדעתו. שרגא מנהל לאחרונה קמפיין אגרסיבי לסילוקו של נתניהו מהשלטון ותנועתו ממומנת בעיקר על-ידי בעלי הון כמו המיליארד מוריס קאהן המזוהה עם השמאל, ואיש העסקים אילן שילוח, האיש הדומיננטי היום בתעשיית הפרסום הישראלית. שהוא עוד מתנגד חריף לנתניהו, יחד עם בת זוגו שירה מרגלית, בתו של דן מרגלית.

במהלך דבריו על נתניהו מחו כמה תלמידים על מה שנראה להם כחוסר איזון, אבל שרגא התעקש שהוא מאוזן ומביא דוגמאות מימין ומשמאל. איש לא היה בהרצאה כדי לאזן את דבריו בנוגע לתיקים (התפורים) של נתניהו.

שרגא אף רמז במהלך הרצאתו שאם היה לו זמן הוא היה מרחיב על פרשת הצוללות. כזכור, שרגא טוען שבפרשה "בגדו במדינה ושלא יספרו שטויות" ודיבר על "יד נעלמה", בלי לנקוב שמות, אם כי כל אחד יכול לנחש למי התכוון.

על-פי הנהלים של משרד החינוך, בתי הספר שהזמינו את שרגא, הפרו לכאורה את הוראות משרד החינוך כיוון שהן אוסרות על פעילות פוליטית בתוך כותלי בית הספר ימים בודדים לפני בחירות. פניתי למשרד החינוך עם המידע הזה והם הבטיחו לחזור אליי עם תגובה.

ממשרד החינוך נמסר: "אנחנו רואים בחומרה רבה הצגה חד צדדית של נושאים השנויים במחלוקת, ובטח כאשר הם מוצגים סמוך לקיומה של מערכת בחירות.

המשרד קבע הנחיות ברורות, לפיהן בתי הספר מחוייבים להציג את כלל העמדות הקיימות במקרים של עיסוק בנושאים השנויים במחלוקת. בתוך כך, ראוי היה שבתי הספר יאזנו את הדברים על ידי הבאתם של גורמי מקצוע אחרים אשר סבורים אחרת. הנושא יובהר למנהלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]