בעקבות הקורונה: הנשיא מקצר את ההתייעצויות עם ראשי המפלגות - 0404
בעקבות הקורונה: הנשיא מקצר את ההתייעצויות עם ראשי המפלגות שלמה מור

בעקבות הקורונה: הנשיא מקצר את ההתייעצויות עם ראשי המפלגות

מנכ"ל בית הנשיא הודיע היום (שני) לסיעות שנבחרו לכנסת כי ביום ראשון הקרוב יתקיימו התייעצויות מקוצרות לקראת הרכבת הממשלה, וזאת בשל התפשטות נגיף הקורונה.

במכתבו לסיעות הודיע: "בהתאם לחוק יסוד הממשלה, יקיים נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין סבב התייעצויות עם נציגי רשימות המועמדים אשר תיוצגנה בכנסת החדשה, בטרם יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה על אחד מחברי הכנסת.

מדינת ישראל מצויה במשבר כפול – פוליטי ובריאותי. זאת, על רקע היעדר ממשלה מתפקדת במלוא סמכויותיה, מערכות בחירות חוזרות ונשנות והתפשטותו של נגיף הקורונה למימדים מטרידים בארץ ובעולם. נסיבות אלו מחייבות מתכונת התייעצויות מהירה, מצומצמת ומוגבלת בהיקף המשתתפים והארגון.

לאור זאת, סבב ההתייעצויות יימשך יום אחד בלבד ובמסגרתו יצומצם משך הזמן המוקצה לכל סיעה. בנוסף, יוגבל מספר נציגי הסיעה במעמד ההתייעצות, ותינתן זכות הצגת עמדת הסיעה לנציג אחד בלבד. כמו כן, בהמשך להנחיות והמלצות משרד הבריאות הוחלט כי לא יוקם מרכז תקשורת במשכן במהלך סבב התייעצויות זה, לא תתאפשר נוכחות של עיתונאים – ישראלים וזרים – במתחם והצהרות נציגי הסיעות לתקשורת יועברו לכלי התקשורת באמצעות ניידת שידור ייעודית.

אציין, כי לשם חיזוק אמון הציבור וקידום ערך השקיפות בדמוקרטיה הישראלית, יתועד גם הפעם מעמד ההתייעצות של נשיא המדינה עם נציגי הסיעות השונות וישודר בזמן אמת לאזרחי ישראל.

בית הנשיא חותר ליצירת וודאות שלטונית לאזרחי ישראל ולהקמת ממשלה מוקדם ככל הניתן, ללא צורך בבחירות רביעיות בתוך כשנה. נשיא המדינה יגבש את החלטתו באשר להליך הרכבת הממשלה לאחר התייעצות ושיח עם נציגי הסיעות וראשי המפלגות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]