וועדת הבחירות טוענת: "בדקנו - ברוב הקלפיות לא נמצא כל רבב" - 0404
וועדת הבחירות טוענת:

וועדת הבחירות טוענת: "בדקנו – ברוב הקלפיות לא נמצא כל רבב"

וועדת הבחירות המרכזית ביצעה החל מיום רביעי האחרון (4.3.20) מבצע בקרה על תוצאות הבחירות מקלפיות רבות. עשרות מעובדי הוועדה ועורכי דין שגויסו מהשירות הציבורי ביצעו 2,566 בדיקות שונות, כאשר מדובר בכרבע מסך הקלפיות הכולל.

– מתוכן בוצעו 1,916 בדיקות מקיפות של הפרוטוקולים והגיליונות מוועדות הקלפי השונות.

– 317 קלפיות נספרו מחדש, על כלל המסמכים שהגיעו מהן (לרבות פתקי ההצבעה ומעטפות הצבעה).

– במסגרת זו נמצא כי היה צורך לתקן את התוצאות ב-81 קלפיות, שהובאו בפני השופט ניל הנדל, יושב ראש ועדת הבחירות המרכזית.

– אותרו 3 קלפיות שהועברו אתמול לחקירת המשטרה (באכסאל, לוד) ואף נפסלו קולות שאינם כשרים מתוכן. 

– מספר בודד של קלפיות נוספות יועברו לחקירת המשטרה בשבוע הבא, לאחר שיושלמו מספר הליכי בירור הנוגעים להן (למשל: בדיקות במערכת הממוחשבת או השלמת מסמכים שהועברו לסריקה).

מוועדת הבחירות נמסר: "ברובן המוחלט של התוצאות מהקלפיות שנבדקו לא נמצא כל פגם. הקלפיות שנבדקו אותרו לפי תבחינים שנקבעו מראש, מתלונות ציבור ותלונות של רשימות המועמדים ומאירועים שאירעו ביום הבחירות ודווחו למוקד הוועדה או על ידי מפקחי טוהר הבחירות (וחלקן כחלק ממדגם שנבחר באופן אקראי).

נבהיר כי הקלפיות שנבחן האם להעבירן למשטרה, אינן קלפיות שנמצאו בהם פגמים חמורים של טוהר הבחירות, אלא הערות של מזכירי ועדות קלפי או מפקחי טוהר הבחירות בנוגע להתנהלות באותה הקלפי, שאינן יכולות להביא לפסילת הקלפי:

למשל – בקלפי מסוימת ציין המזכיר בפרוטוקול כי משקיף הוסיף קול אחד לספירה. במקום אחר ציין המזכיר כי הציעו לו כסף לצורך הטיית התוצאות והמשטרה עורבה בו במקום. יודגש, מספר הקלפיות שבהם נמצאו פגמים כאלו הוא בודד ולא מגיע ל-20 קלפיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]