בהלת הקורונה | מערכת הביטחון תחל לסייע ברכש ציוד רפואי מחו"ל - 0404
בהלת הקורונה | מערכת הביטחון תחל לסייע ברכש ציוד רפואי מחו תקשורת שר הביטחון

בהלת הקורונה | מערכת הביטחון תחל לסייע ברכש ציוד רפואי מחו"ל

שר הביטחון, נפתלי בנט, קיים היום (שני) הערכת מצב בנושא היערכות מערכת הביטחון להתפשטות נגיף הקורונה, בהשתתפות שרת הבינוי והשיכון, ד"ר יפעת שאשא ביטון, סגן שר האוצר, יצחק כהן, סגן שר הביטחון, אבי דיכטר, סגן הרמטכ"ל, מפקד פיקוד העורף, עוזר השר להתגוננות ונציגי מתפ"ש, מל"ל, רח"ל, משרד הבריאות, משרד האוצר ומשרד הכלכלה.

שר הביטחון הנחה את משרד הביטחון לסייע למשרד הבריאות ברכש ציוד רפואי ואמצעים תברואתיים, בדגש על אמצעי טיהור ניידים, לצד סיוע באספקה אווירית של הציוד מחו"ל, והמשך מאמצי מחקר ופיתוח (מו"פ) לבחינת הישרדות הנגיף וגיבוש אמצעי התמודדות.

בנוסף, הוצגו בפני השר תרחישים שונים של החמרה במשבר ואופן ניהולם על ידי מערכת הביטחון במידת הצורך.

בהתאם להמלצת כלל הגורמים, הוחלט כי בשלב זה לא יוטל סגר גורף על שטחי הרשות. שר הביטחון אישר כי הסגר יפוג כמתוכנן עם תום חג הפורים, בבוקר יום ה', 12 במרץ 2020, ט"ז באדר תש"פ, בכפוף להערכת מצב עדכנית. במקביל, הסגר על מרחב העיר בית לחם יימשך.

בנוסף, הנחה שר הביטחון את היחידה לתיאום פעולות הממשלה ביו"ש (מתפ"ש), לגבש מודל בידול בין האוכלוסיות ברשות עליהן יוטל סגר, זאת על מנת למנוע פגיעה משמעותית במשק הישראלי והערבי, על פי הפרמטרים הבאים:

– היקף המגע בין האדם עם הציבור הרחב.
– האפקט הכלכלי של הטלת סגר על אותה קבוצה.
– אמצעי התמודדות עם אותן אוכלוסיות, שאינם סגר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]