פרסום ראשון | צה"ל ביטל טקסים בשיתוף המשפחות. טקס כומתה של גולני ישודר בפייסבוק החטיבה - 0404
פרסום ראשון | צה ספיר מיכאלי

פרסום ראשון | צה"ל ביטל טקסים בשיתוף המשפחות. טקס כומתה של גולני ישודר בפייסבוק החטיבה

נגיף הקורונה לא פסח על צה"ל ופוגע גם באירועים של חיילינו. לחדשות 0404 נודע כי בצה"ל החליטו על ביטול טקסי חיילים בשיתוף המשפחות. חטיבת גולני הודיעה לחיילי מחזור אוג' 19 כי טקס מסע הכומתה יתקיים ללא נוכחות המשפחות וזאת בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והוראות משרד הבריאות.

לחיילים נמסר כי הוריהם יוכלו לצפות בטקס באמצעות פייסבוק החטיבה – שם הוא יועבר בשידור חי.

בהודעת החטיבה נמסר: "הורים ומשפחות חיילי מחזור אוגוסט 19 גולני שלום, ביום חמישי הקרוב יתקיים טקס מסע הכומתה של לוחמי מחזור אוגוסט 19. לאור החלטת צה"ל כי לא יתקיימו טקסים צבאיים בנוכחות אזרחים, לא תתאפשר הגעת משפחות לטקס-שימו לב לא תתאפשר כניסת הורים למתחם הטקס והשתתפות הורים כחלק מהמסע כומתה. על מנת שתוכלו לראות את בני משפחותיכם, נקיים ביום חמישי שידור לייב ישיר מהטקס, בפייסבוק הרשמי של החטיבה: "חטיבת גולני – הדף הרשמי".

צה"ל מקיים הערכת מצב מתגלגלת במהלכה התקבלו שורת פקודות שמטרתן קידום היערכות צה״ל למניעת התפשטות נגיף הקורונה ושימור כשירותו המבצעית של צה"ל. בין ההנחיות הוחלט כי טקסים צבאיים יתקיימו ללא נוכחות אזרחים. בריאות המשרתים וכשירותו המבצעית של צה"ל היא שמובילה את קבלת ההחלטות. זמני השידור: השידור יחל יחד עם הטקס סביב השעה 10:00 בבוקר, בנוסף, נשדר קטעים מהמסע עצמו בשעות הבוקר".

חיילים מאוכזבים סיפרו לחדשות 0404: "כל כך הרבה זמן חיכינו לרגע הזה ועכשיו קיבלנו הודעה שהשתתפות המשפחות בטקס בוטל בגלל הקורונה. אנחנו לא מאמינים שלא יכלו לחשוב על פתרון יצירתי כמו רק ההורים או רק שני אנשים לכל לוחם.

הרגע הזה הוא הכי משמעותי בדרכו של לוחם בגולני ולא צריך להסביר לכם מה היא ההרגשה כאשר אנחנו מסיימים את המסע וההורים מביטים בנו בגאווה שעשינו את זה, למרות כל הקשיים שעברנו בדרך לכומתה החומה. מבקשים ממפקד החטיבה שיחשוב על פתרון יצירתי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]