ממשלת מיעוט | "המתגייסים הטריים המומים מהתנהגות הרמטכ"לים" - 0404
ממשלת מיעוט | מיכאל שבדרון

ממשלת מיעוט | "המתגייסים הטריים המומים מהתנהגות הרמטכ"לים"

בארגון תורת לחימה מקיימים בתקופה זו סבב בישיבות ובמכינות להכנת המתגייסים לצה"ל. מתגייסי מרץ 20 לומדים באופן בלתי אמצעי על התהליכים המתרחשים בצה"ל בשנים האחרונות, ועל דרכי ההתמודדות של החייל.

בין הנושאים שעולים בשיחות: הצביון היהודי בבסיסים מתש"ח ועד היום, היחס לחייל ולמפקד הדתי, קיום תורה ומצוות ופקודות דת, פעילות הקרן החדשה ואג'נדות משפטיות ומגדריות בתוך הצבא, היחס לרבנות הצבאית ולהלכה, המקום של רוח הלחימה והערכים בקרב, ועוד.

סרן במיל' הרב אביעד גדות סיפר לחדשות 0404, כי בימים האחרונים עולות תמיהות רבות אודות התנהלות אנשי כחול לבן, שמורכבת מבכירי צה"ל רבים, בהם שלושה רמטכ"לים: "המתגייסים המומים ושואלים אותנו כיצד יתכן שאנשים שפיקדו על צה"ל כולו, וניהלו לכאורה לחימה נגד אויבי ישראל, חוברים בימים אלו לאנשים כמו איימן עודה שהילל את מנהיג חיזבאללה, אחמד טיבי שעודד שהידים והיבא יזבק ששיבחה רוצחי ילדים".

"אלו שאלות כבדות מאד שמטרידות גם לוחמים ותיקים". אומר גדות, ומספר: "לא מזמן העליתי טרמפיסט צעיר, לוחם משוחרר ממגלן. הוא אמר לי שהוא חושש מאד מהמלחמה הבאה בה הוא עתיד להשתתף כבר כלוחם מילואים ביחידה מיוחדת, זאת לאור סולם הערכים המוצהר של בני גנץ שכרמטכ"ל התגאה בהעדפת אוכלוסיית האויב על פני שלומם של לוחמי גולני. רוח עוועים זו היא נחלתם של גנץ וחבריו שכעת באה לידי ביטוי בזירה הפוליטית.

כאשר התרענו לפני שנים אחדות על אג'נדות שחודרות לצה"ל בשיתוף פעולה מלא עם בכירי צה"ל, האשימו אותנו: איך אתם מדברים נגד גנרלים, שכל שיקוליהם כביכול לשם שמיים? והנה, הגיע היום, שלא קשה להסביר, כי רואים את כל הרמטכ"לים האחרונים מוכנים לוותר על זהותה היהודית והלאומית של מדינת ישראל בגלל שיקולים פוליטיים וערכים פרוגרסיביים. אלו דברים צריך לתקן מתוך הטמעת ערכים ורוח יהודית שורשית".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]