היועמ"ש לממשלה ומ"מ מפכ"ל המשטרה: "מתייחסים בחומרה לכל פרסום שכולל הסתה לאלימות" - 0404
היועמ שמעון מלכה, דוברות הכנסת

היועמ"ש לממשלה ומ"מ מפכ"ל המשטרה: "מתייחסים בחומרה לכל פרסום שכולל הסתה לאלימות"

היועץ המשפטי לממשלה ומ"מ מפכ"ל המשטרה שוחחו היום (ראשון) אודות הפרסומים השונים המופצים בימים האחרונים, בין היתר, ברשתות החברתיות, אשר מכילים תכנים וביטויים העשויים לעלות כדי עבירות פליליות שונות, לרבות איומים בפגיעה פיזית והסתה לפגיעה פיזית ואף לרצח.

השניים הודיעו כי הם מתייחסים בחומרה רבה לכל פרסום שכולל איומים או הסתה לאלימות והם מחויבים לפעול בשיתוף פעולה בין גופי אכיפת החוק כדי להביא לטיפול מהיר, אפקטיבי ונחוש בביטויים המעלים חשד לעבירה פלילית של איומים או הסתה לאלימות.

מטעם היועץ המשפטי לממשלה ומ"מ מפכ"ל המשטרה נמסר: "יובהר, כי מדיניות האכיפה ביחס לעבירות הנושקות לחופש הביטוי היא מטבעה מדיניות מצמצמת, וברור כי לא כל התבטאות קשה או מקוממת מגבשת בהכרח עבירה פלילית.

עם זאת, ברור כי לא תהיה כל סובלנות כלפי כל התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות או לפגיעה פיזית. בהתאם למדיניות אכיפת החוק החלה על מקרים חמורים מעין אלו, הם ייבדקו ויטופלו לגופם ביסודיות ובמקצועיות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]