השר בנט הנחה על בחינת המשמעויות של הטלת סגר על שטחי הרשות - 0404
השר בנט הנחה על בחינת המשמעויות של הטלת סגר על שטחי הרשות

השר בנט הנחה על בחינת המשמעויות של הטלת סגר על שטחי הרשות

שר הביטחון, נפתלי בנט, ביקר היום (ראשון) בתרגיל שערך פיקוד העורף בעניין נגיף הקורונה, בהשתתפות מפקד הפיקוד, אלוף תמיר ידעי. התרגיל עסק במיפוי הפרמטרים לתרחיש של עומס מירבי על מערכת הבריאות, בדגש על נקודות ההתערבות של צה"ל ופיקוד העורף בתרחיש מהסוג הזה.

בתוך כך, הנחה שר הביטחון להציג בפניו בדיון שייערך מחר (שני) את המשמעויות הכלכליות בתרחיש של הטלת סגר על שטחי הרשות בעקבות המשך התפשטות הנגיף, לצד המלצות לכיווני פעולה אפשריים.

כך אמר השר בסיום התרגיל: ״נגיף הקורונה הולך ומתרחב בישראל בימים האחרונים וזה מחייב את כולנו לקחת אחריות גם על אפשרות של פנדמיה (מגפה). במקרה של התפשטות הנגיף למצב של מגפה ובהכרזה על משבר לאומי, תיקח מערכת הביטחון את האחריות לניהול האירוע.

מערכת הביטחון ערוכה באופן מלא לטיפול במצב של פנדמיה. חשוב להגיד שאנחנו עוד לא שם, ואנחנו מעריכים ומקווים גם לא להגיע לשם. אם כל אזרח במדינה יפעל לפי הנחיות משרד הבריאות, של שטיפת ידיים, של הימנעות ממגע אחד עם השני ושמירת הסדר הציבורי, אנחנו בהחלט נוכל לצלוח את המשבר.
צריך לומר – משרד הבריאות מטפל במצב בצורה מצוינת, וככל שנצטרך אנחנו נסייע ונהיה ערוכים להעברת מקל״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]