מיד עם יציאתו של יוסי דגן מבידוד - במועצה האזורית שומרון נערכים לסיוע למבודדי הקורונה - 0404
מיד עם יציאתו של יוסי דגן מבידוד – במועצה האזורית שומרון נערכים לסיוע למבודדי הקורונה רועי חדי

מיד עם יציאתו של יוסי דגן מבידוד – במועצה האזורית שומרון נערכים לסיוע למבודדי הקורונה

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן יצא הבוקר (ראשון) מבידוד לאחר שנמצא בריא לחלוטין. מיד עם יציאתו קיים ישיבת חירום בנושא היערכות המועצה האזורית שומרון להתמודדות עם נגיף הקורונה.

בישיבה השתתפו מנהלי מכלולי החירום במועצה וכן מנכ"ל המועצה אמיתי רויטמן, דוברת המועצה ואנשי המקצוע במועצה. בישיבה הוחלט בין השאר על הפעלת מטה מל"ח של המועצה הפועל בעיתות חירום ומשבר, להתמודדות עם המשבר הצפוי. עוד הוחלט כי הטיפול במשפחות המבודדות ייעשה תוך שימוש בכוח הקהילתי.

בשלב זה התארגנו היישובים בסיוע רכזות הקהילה ובהנחיית אגף יישובים ומתנ"ס של המועצה, לספק תמיכה קהילתית למבודדים ובתוך כך מענה לילדים שהוריהם נמצאים בבידוד, סיוע בקניות וכן מתן מענה רגשי למי שזקוקים לכך. בעיקר סביב חג הפורים שמתאפיין בעיקר בהתקהלויות המוניות ומתן משלוחי מנות שילדי המבודדים יתקשו לקחת בהם חלק.

כמו כן, האגף לשירותים חברתיים נערך לתת מענה רגשי לזקוקים לכך ומחלקת הרפואה באגף הבטחון למתן מענה לבעלי תפקידים בישובים בנושאי הבריאות השונים בהקשר זה.

על ההיערכות אמר דגן: "זיהינו כאן מצוקה, ואנחנו ככל הרשויות נערכים למתן מענה מיטבי לתושבים. נכון לרגע זה מצב השומרון טוב יחסית לאיזורים אחרים בארץ, מספר המבודדים נמוך באופן יחסי. עם זאת אנחנו קשובים למשמעויות של הבידוד עבור המשפחות, הקהילה, ומוסדות החינוך ואנחנו פועלים כדי שיחד נעבור את התקופה הזו בצורה הקלה והטובה ביותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]